Трамп намагається зіграти на кровопролитті в Орландо – The Economist

Поділитися
Трамп намагається зіграти на кровопролитті в Орландо – The Economist Трамп хвастается, что он "предсказал" угрозу исламского экстремизма для Запада. © Yahoo!News
Мильярдер намагається використати бійню в своїй кампанії, засуджуючи демократів, але саме республіканці заблокували рішення щодо обмеження продажу зброї.

Вбивство 50 відвідувачів нічного клубу в місті Орландо, штат Флорида, яке влаштував 29-річний американець-мусульманин, одразу ж підхопили політики як аргумент на підтвердження своїх стереотипів про мусульман, війну проти тероризму і права вільно володіти зброєю в США.

Про це сьогодні пише The Economist, додаючи, що бійня в гей-клубі стала найкривавішим розстрілом в американській історії і "найгіршим терактом з вересня 2001 року". Але навіть після цього федеральний уряд не посилить контроль за розповсюдженням зброї.

"Інцидент не відкриє дорогу навіть найбільш поміркованим крокам, які пропонував Барак Обама і інші прихильники обережного поводження зі зброєю кожного разу, коли країна зіштовхувалася з черговою бійнею, організованою стрільцем. Йшлося про більш ретельну перевірку покупців зброї на наявність кримінальної історії чи серйозних психічних захворювань. Якби страх громадськості був здатен натиснути на Конгрес і змусити його ухвалити законопроект про обмеження прав небезпечних людей володіти потужною зброєю, це б сталося ще в грудні 2012 року після стрілянини в школі у Ньютауні, штат Конектикут, коли хлопець холоднокровно вбив 20 дітей і шістьох дорослих", - пише видання.

Натомість бійня у Флориді лише спричинила публічні сварки щодо того, хто в ній винен. І, як це часто трапляється, найбільш гучніше звучать заяви кандидата від республіканських сил на виборах президента Дональда Трампа, який раніше вже розмірковував публічно про теракти в Парижі і Сан-Бернардо, щоб зміцнити свою популярність.

В той час, коли в Орландо поліція рахувала тіла, Трамп на своїй сторінці в Twitter взявся хвалитися.

"Я ціную всі привітання з тим, що я був правий щодо ісламського тероризму. Але мені вони не потрібні. Я хочу жорсткості і пильності. Ми повинні бути розумнішими!" - написав він.

Пізніше, граючи на цій темі, Трамп жорстко розкритикував Барака Обаму і кандидата від демократичних сил Гіларі Клінтон за те, що вони, коментуючи події в Орландо, не вжили термін "радикальний іслам". Одіозний мільярдер закликав чинного президента подати у відставку, а свого головного конкурента на виборах – зняти кандидатуру.

Видання додає, що в цей же час є кілька способів пояснити, як Омар Саддікі Матін зміг влаштувати криваву розправу над відвідувачами нічого клубу. Один з них полягає в тому, щоб помітити нарешті, що нападник зміг цілком легально купити військовий автомат AR-15, а також те, що багато таких стрільців використовували саме автомати для масових розстрілів.

Читайте також: Україна більше не "старанний учень" ЄС, і це на руку Росії – Le Figaro

Більше того, він зміг придбати автомат і рушницю навіть після того, як в 2013 році агенти ФБР допитали його за те, що він зробив кілька пропагандистських ісламістських заяв. Пізніше, в 2014 році, Омара Саддікі Матіна знову допитали через підозри в тому, що він їздив на Близьких Схід і тренувався там. Однак обидва допити завершилися нічим. В ФБР після атаки в Орландо заявили, що проти стрільця не було жодних справ на момент нападу.

Видання зауважує, що в Америці занадто велика кількість автоматичної зброї зосереджена в приватних руках, якщо порівняти з іншими розвиненими і багатими країнами. Але при цьому жодних громадянських дебатів не проводиться. Після попереднього масового розстрілу продажі зброї в США лише зросли. Також видання нагадує, що республіканці в Конгресі заблокували пропозицію демократів заборонити продаж зброї людям з "чорного списку", яким заборонено літати через підозри у зв'язках з терористами. Хоча поки не відомо, чи стрілець з Орландо входив до такого списку.

Інший спосіб пояснити масовий розстріл людей в нічому клубі – це ненависть, які релігійний екстремізм, безумовно, підігріває. Видання зауважує, що розумно поєднати обидва підходи до пояснення трагедії: це сталося через екстремістські настрої і доступність потужної зброї. Не дивно, що Трамп намагається використати атаку в своїх політичних заявах. Хоча його заяви дуже суперечливі.

Після терактів у Парижі мільярдер говорив, що люди в Театрі "Батаклан" загинули, "тому що були неозброєні". А зараз він безпідставно звинуватив Клінтон в бажанні "скасувати другу поправку, яка гарантує вільне володіння зброєю". При цьому видання підкреслює, що Трамп відвертається від можливості запровадження політичних практик з контролю обігу зброї, які виявилися ефективними в багатьох демократичних країнах, таких як Японія, Великобританія і Австралія.

У неділю, 12 червня, громадянин США афганського походження Омар Матін влаштував стрілянину у будівлі нічного клубу Pulse в Орландо в штаті Флорида. Жертвами нападу стали 50 людей, ще 53 отримали поранення. Терорист був ліквідований спецназом під час штурму. Пізніше біля нічного клубу стався вибух, який поліція охарактеризувала як "контрольований". Ця стрілянина стала наймасовішим за кількістю жертв збройним нападом в громадських місцях в історії США.

Відповідальність за теракт взяло на себе угруповання "Ісламська держава". При цьому, Федеральне бюро розслідувань США підтвердило, що Омар Матін потрапив у поле зору правоохоронних органів ще в 2013 році.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі