Трамп намагається замінити іранську нафту для своїх союзників - FT

Поділитися
Трамп намагається замінити іранську нафту для своїх союзників - FT © byfin.by
Хід Вашингтона почався за два місяці до того, як друга хвиля санкцій обрушиться на Тегеран.

Адміністрація Трампа працює над наданням альтернативних джерел нафти американським союзникам через санкцій США проти Ірану. В адміністрації Буша і під час адміністрації Обами до 2015 року відбулася важлива ядерна угода з Іраном. Тоді деяким американським союзникам, включаючи Японію, Південну Корею і Індію, надали дозвіл на імпорт іранської нафти в обхід санкцій, пише Financial Times.

Однак США сказали союзникам не очікувати такого дозволу - це посилює тиск на Іран. Замість цього США намагається знайти джерела для заміни нафти, яку союзники отримали б від Тегерана.

Заява складена за два місяці до того, як друга хвиля санкцій США проти Ірану набуде чинності через рішення Дональда Трампа вийти з ядерної угоди – рішенні, яке сильно розкритикували в Іраку і Європі.

У той час як Франція, Німеччина і Велика Британія шукають способи зберегти угоду без змін у США, американські санкції ускладнюють її. Представник США сказав, що європейські компанії вже йдуть з Ірану через США.

Повідомлення для Європи - це ядерна угода. Твитнуть Поделиться

"І європейські компанії йдуть із Ірану", - сказав чиновник.

Адміністрація Трампа зажадала, щоб всі покупці іранської нафти скоротили імпорт до нуля. Хоча такі країни, як Південна Корея і Франція, взагалі припинили покупки, Індія і Китай як і раніше імпортують іранську нафту на більш низькому рівні.

Іранський експорт вже значно знизився - на 500 тисяч барелів на день з травня - до менш двох мільйонів барелів на день. Це сталося ще до того, як санкції США проти енергетичного сектору Ірану офіційно набудуть чинності в листопаді. Міжнародне енергетичне агентство попередило, що якщо експорт Ірану продовжить падати, нафтові ринки можуть різко скоротитися.

Саудівська Аравія та її союзники всередині і поза ОПЕК, такі як Росія, взяли на себе зобов'язання нарощувати видобуток, щоб утримати ціни на нафту на запит Трампа, який прагне забезпечити відсутність впливу на внутрішні ціни на паливо напередодні проміжних виборів.

Нафту марки Brent, яка є міжнародним еталоном, близька до 80 доларів за барель на тлі питань про те, як може впасти експорт нафти в Ірані, і наскільки Саудівська Аравія, поряд з іншими виробниками, зможе нарощувати обсяги виробництва і експорту.

В останні місяці Саудівська Аравія припустила, що виробники можуть додати на ринок додаткові один млн. барелів на добу, хоча пропозиція щодо постачання була набагато більш поступовою, ніж очікували трейдери та енергетичні аналітики.

Саудівська Аравія та Ірак збільшили свою здобич більше всіх – дійшло до того, що вони змушені зберігати кілька барелів на судах у морі.

Індія, яка є другим за величиною покупцем іранської нафти, також шукає топливао на інших ринках. Посадові особи в Нью-Делі все ще сподіваються, що вони виграють дозвіл від уряду США, але попередили нафтопереробників скоротити свої поставки з Ірану, якщо вони не будуть надані.

За даними агентства Reuters, у вересні і жовтні Індія має намір купувати від 360 до 370 тисяч барелів іранської нафти на добу в порівнянні з 658 тисячами барелів у квітні-серпні.

Згідно заяви Міністерства енергетики, Південна Корея замінила іранську нафту на імпорт з Саудівської Аравії та Іраку, але вона також веде переговори з США про надання дозволу на покупку.

На наступному тижні переговори пройдуть на полях Генеральної Асамблеї ООН, на якій очікується участь президента Ірану Хасана Рухані. Представник США сказав, що Трамп активно не наполягав на зустрічі з лідером Ірану, як це було рік тому в Нью-Йорку. Трамп виступить перед Генеральною Асамблеєю ООН у вівторок, перш ніж звернутися до Ради Безпеки ООН на наступний день.

Говорячи про політику США щодо Сирії, чиновник сказав, що Велика Британія і Франція працюють з США, щоб підготуватися до відповіді, якщо президент Сирії Башар Асад використовував хімічну зброю проти свого народу.

"США активно готуються до співпраці з Францією і Великою Британією, щоб дати президенту можливість прийняти військові заходи, якщо Асад знову використовує хімічну зброю - крок, який підтримує Німеччина", - сказав чиновник, додавши, що головна стурбованість США в даний час - вивести іранські війська з Сирії та Іраку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі