Трамп готовий ввести нові тарифи для Китаю після саміту "двадцятки"

Поділитися
Трамп готовий ввести нові тарифи для Китаю після саміту "двадцятки" Всі чекають, чи буде новий виток торговельної війни? © depositphotos / numismarty
Торгові війни Китаю і США то згасають, то відновлюються, незважаючи на видиме проведення переговорів.

Президент США Дональд Трамп заявив в понеділок, 10 червня, що готовий ввести ще один раунд каральних тарифів на китайський імпорт, якщо він не досягне торговельної угоди з президентом Китаю на саміті G20 в кінці цього місяця.

Оскільки два дні торгових переговорів минулого місяця у Вашингтоні закінчилися безрезультатно, Трамп неодноразово заявляв, що очікує зустрічі з президентом Китаю Сі Цзіньпіном на саміті 28-29 червня в Осаці, Японія. Китай, однак, поки не підтвердив можливість перебування там, повідомляє Reuters.

Минулого тижня Трамп заявив, що після зустрічі лідерів найбільших економік світу він прийме рішення про те, чи слід вдатися до подорожчання китайських товарів не менше ніж на 300 мільярдів доларів.

В інтерв'ю CNBC у понеділок Трамп сказав, що все ще думав, що Сі буде присутній на саміті. На питання, чи набуде чинності новий раунд тарифів в США, якщо лідера Китаю не буде на зустрічі, Трамп відповів: "Так. Це може бути. "

"Якщо ми не укладемо угоду, ви побачите підвищення тарифу", - сказав Трамп CNBC. Він додав, що у нього "прекрасні відносини" з Сі, і сказав, що Пекін хоче укласти угоду з США.

У понеділок міністерство закордонних справ Китаю заявило, що Китай відкритий для торгових переговорів з Вашингтоном, але йому нічого сказати про можливу зустріч.

Торгова напруженість між Вашингтоном і Пекіном різко зросла в травні після того, як адміністрація Трампа звинуватила Китай у тому, що він відмовився від обіцянок внести структурні економічні зміни протягом місяців торгових переговорів.

Сполучені Штати прагнуть до радикальних змін у торговельній та економічній політиці Китаю, включаючи припинення примусової передачі технологій і крадіжку комерційної таємниці США. Вашингтон також хоче обмежити субсидії для китайських державних підприємств і поліпшити доступ для американських компаній на китайських ринках.

10 травня Трамп встановив більш високі тарифи на китайські товари на 200 мільярдів доларів до 25%, а потім зробив кроки, щоб стягувати мита на додаткові 300 мільярдів доларів китайського імпорту. Пекін відреагував підвищенням тарифів на переглянутий список товарів у США на 60 млрд. доларів.

Уряд США також розлютив Китай, помістивши Huawei Technologies Co Ltd в чорний список, який фактично забороняє компаніям США вести справи з китайською фірмою, найбільшим в світі виробником телекомунікаційного обладнання.

Торгова війна між США і Китаєм почалася навесні 2018 року, коли Вашингтон прийняв рішення підвищити мита на алюміній і сталь з низки країн, зокрема, з Китаю. На саміті "Великої двадцятки" в Буенос-Айресі Трамп і Сі погодилися на перемир'я у торговій війні, домовившись відкласти до березня 2019 року введення нових торгових мит.

Трамп на початку квітня розповів, що на переговорах вдалося досягти прогресу, а США і Китай близькі до того, щоб укласти угоду. Однак 7 травня США анонсували підвищення мит на ряд товарів китайського виробництва з 10% до 25% уже з цієї п'ятниці, а в найближчій перспективі готуються обкласти 25%-вим митом інші товари імпорту з Китаю.

Детальніше про торгову війну між двома наддержавами читайте в матеріалі Олексія Їжака "Холодна" війна з "гарячими" сутичками" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі