Трамп допомагає Путіну і всім диктаторам, коли називає вибори в США "фальшивими" - WP

Поділитися
Трамп допомагає Путіну і всім диктаторам, коли називає вибори в США "фальшивими" - WP Якщо Трамп програє, у Кремля буде ще один "доказ", що вибори в США така ж фальшивка, як і в Росії. © Flickr/Michael Vadon
Республіканець допомагає авторитарним режимам переконати своїх громадян, що навіть американська система корумпована і шахрайська.

Дональд Трамп хвалив "лідерство" Володимира Путіна. Він припускав, що, ставши на чолі США, визнає російську анексію українського півострова Крим. Крім того, кандидат-республіканець сумнівався у висновках американської розвідки, яка заявила про наявність доказів, що саме Росія стоїть за хакерською атакою на мережу Демократичної партії.

Всі ці заяви йдуть в розріз із політикою США і традиційною позицією республіканців. Але найбільше Дональд Трамп допомагає Путіну тим, що називає американську виборчу систему "фальшивою".

Про це на сторінках Washington Post пишуть професор політології Університету Вісконсина Скотт Гелбах і професор школи політичних досліджень Чиказького університету Костянтин Сонін.

На їхню думку, так кандидат в президенти США зміцнює послання Путіна росіянам, яке він намагається закріпити в думках суспільства: весь світ, такий же поганий, як і Росія. Американська система така ж шахрайська, як і будь-яка інша.

"Як дослідники пропаганди в Росії і інших місцях, ми спостерігали, як успішні маніпуляції громадською думкою можуть вплинути на те, що люди вважають правдою", - пишуть автори.

Путін не може переконати росіян, що їхні вибори вільні і чесні. Виборці добре знають, що це неправда. Росіяни завантажили в інтеренет багато відео, на яких зафіксовані виборчі маніпуляції. А спільнота статистиків і соціологів задокументували аномалії результатах виборів на рівні дільниць. Розповідати росіянам, що їхні вибори чесні, все одно, що переконувати їх у тому, що " ніби Волга тече вгору".

Кремлівська пропаганда використовує знання росіян для популяризації іншої думки: так, російська система шахрайська, але всі системи такі у всьому світі. Мета цієї брехні в тому, щоб "нормалізувати" російську практику фальсифікацій і відбити бажання у виборців протестувати на вулицях в разі підробки Кремлем результатів виборів.

Як і багато інших речей, це стара радянська практика, змінена під потреби сучасних політиків. Радянські "вибори" передбачали, що кандидат буде один, і він отримає підтримку 99,9% виборців. Мета була не втому, щоб переконати радянських громадян, ніби в них є вибір, а щоб дискредитувати західні вибори, про які говорили радянські ЗМІ.

Путін не єдиний, хто вдається до таких прийомів. Заохочення негативного ставлення до іноземних урядів – це стандартна стратегія для диктаторів. Китайські громадяни, які мають негативні погляди на інші країни, краще ставляться до власної держави. Вони менше вірять у твердження, що за кордоном до уряду Китаю можуть ставитися гірше.

В цю гру вступив і Дональд Трамп, який заявив, що "звісно ж, все більше фальсифікацій відбувається в день виборів і перед ним". Насправді ж дослідження свідчать, що випадки шахрайства надзвичайно рідкісні у США. Але заяви Трампа миттю підхопили російські ЗМІ, які зображують його як єдиного борця проти корумпованого істеблішменту. Якщо Трамп програє вибори, що дуже вірогідно, це лише підтвердить вигадки Кремля про те, що еліти, а не електорат, обирають, хто переможе на президентських виборах в США.

Протягом кампанії кандидат в президенти від Республіканської партії Дональд Трамп зробив кілька скандальних коментарів щодо України. Спочатку він заявив, що розгляне визнання Криму територією російським у разі своєї перемоги. Згодом він навіть повторив вигадки російської пропаганди, що нібито більшість людей на півострові "хотіли приєднатися до Росії". Також він заявив, що Росія не нападе на Україну, хоча це вже сталося. Хоча згодом якось Трамп навіть розкритикував російського президидента за бомбардування в Сирії.

Видання Washington Post писало, що до Трампа нарешті дійшло, що не варто хвалити Путіна.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі