Торгова війна між США і Китаєм заважає економічному зростанню Азії - FT

Поділитися
Торгова війна між США і Китаєм заважає економічному зростанню Азії - FT Торгова війна між США і Китаєм впливає на економіку інших країн Азії © Военное обозрение
Уряди і компанії озвучують побоювання з приводу уповільнення темпів зростання двох найбільших економік.

Протягом декількох місяців, по мірі загострення торгової війни між США і Китаєм, інші експортоорієнтовані країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону спостерігали за подіями, турбуючись про вплив конфлікту на їх економіку. В останні дні ця перспектива стала цілком реальною, оскільки уповільнення темпів зростання Китаю вразило країни з усього регіону. Азіатські компанії, економісти і уряди почали бити тривогу з приводу ризику зниження попиту з боку Китаю на все: від австралійської залізної руди до південнокорейських автомобілів і тайських туристичних путівок, пише Financial Times.

Хоча деякі керівники стверджують, що їм ще тільки належить побачити ознаки уповільнення, інші вже зараз думають про те, як пом'якшити наслідки. Hyundai, південнокорейський автовиробник, нещодавно оголосила про різке падіння прибутку в третьому кварталі, називаючи причиною цього погані продажі в Китаї і США - на двох найбільших зарубіжних ринках компанії. Заява вийшла на наступний день після того, як Сеул оголосив про стимулюючі заходи, включаючи скорочення податків, спрямованих на активізацію економічного зростання і створення робочих місць. Експорт Південної Кореї впав на 8% у вересні в річному вирахуванні, що є найбільшим падінням за останні два роки. Внаслідок міністр фінансів країни Кім Донг-Йон попередив, що економічні перспективи Південної Кореї можуть погіршитися через зростаючі зовнішні ризики.

Японська компанія Canon, що займається виробництвом різноманітної продукції для фото та відеозйомки, висловила стурбованість щодо хвильового ефекту, який може спричинити торгова війна між США і Китаєм у світовій економіці.

"Одна з причин для занепокоєння полягає в тому, як довго ця торгова війна буде продовжуватися. Але набагато більш серйозна проблема полягає в тому, що конфлікт стане каталізатором економічного спаду не тільки в Китаї та США, але й в інших регіонах", - підкреслив Тошізо Танака, фінансовий директор Canon.

Аналітики в Тайвані попереджають, що економіка, яка залежить від експорту електроніки в Китай, піддалася гострому ризику скорочення обсягів регіональної торгівлі і спаду споживання. Тим не менш, у тайванської компанії Semiconductor Manufacturing Co (TSMC), найбільшому в світі виробнику мікросхем, заявили, що китайські клієнти компанії, на частку яких припадає близько 10% продажів, не змінили свою поведінку через торгову суперечку.

"У короткостроковій перспективі ми не відчули жодного впливу", - сказала головний виконавчий директор TSMC Кейт Вей.

У звіті, опублікованому на початку листопада Всесвітнім банком, підраховано, що падіння ВВП на 1% призведе до зниження зростання в країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону на 0.5% протягом двох років. Крім того, у вересні кількість китайських туристів, що прибувають до Таїланду, скоротилася на 15%. Китай є найбільшим джерелом іноземних туристів в королівстві, і уряд вже шукає способи заманити їх назад.

Президент США Дональд Трамп виявив бажання закінчити торговельну війну з Китаєм. Він попросив головних секретарів кабінету написати потенційний договір, що буде означати перемир'я в торгових конфліктах.

Раніше Трамп стверджував, що Вашингтон переможе у торгових суперечках з Китаєм, що в кінцевому підсумку закінчиться вигідною для США угодою.

З 24 вересня США ввели 10-процентні мита на китайські товари на суму в $ 200 млрд у рік і попередили, що тариф зросте до 25% з 1 січня 2019 року, якщо Пекін не піде на поступки. Одночасно нові мита на американські товари на суму $ 60 млрд почали діяти в Китаї.

Раніше сторони взаємно ввела мита на продукцію вартістю $ 50 млрд.

Торгівельна війна почалася навесні, коли Вашингтон прийняв рішення підвищити мита на алюміній і сталь з ряду країн, в тому числі з Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі