Торгова війна: Китай обіцяє захищати свої інтереси, Трамп чекає на успіх в переговорах

Поділитися
Торгова війна: Китай обіцяє захищати свої інтереси, Трамп чекає на успіх в переговорах Переговори США з Китаєм минулого тижня завершилися без підписання торгової угоди © Военное обозрение
Переговори США з Китаєм минулого тижня завершилися без підписання торгової угоди.

Китай сподівається, що США звернуть увагу на рішучість Пекіна захистити свої інтереси, навіть після того, як Вашингтон пригрозив поширити підвищені мита практично на весь китайський імпорт. Про це на щоденному брифінгу сказав прес-секретар МЗС Китаю Ген Шуан, передає Reuters. Він також зазначив, що обидві країни домовилися продовжити процес переговорів з метою врегулювати торгові спори, які загострилися.

У свою чергу, президент США Дональд Трамп сказав у понеділок, що він сповнений оптимізму у вирішенні торгової суперечки з Китаєм. Виступаючи на вечері в Білому домі, Трамп зазначив, що міністр фінансів Стівен Мнучин, присутній на заході, два тижні тому повернувся із зустрічі про торгових переговорів з Китаєм.

"Він (міністр фінансів США Стівен Мнучин) тільки що повернувся з Китаю. Ви дізнаєтеся про результати зустрічі через три або чотири тижні... Але у мене є відчуття, що можна чекати на успіх", - сказав Трамп.

Як повідомлялося, переговори США з Китаєм минулого тижня завершилися без підписання торгової угоди. Підвищення мита на імпорт в США китайських товарів на суму $ 200 млрд у рік набуло чинності 10 травня. Тепер китайські товари обкладатимуться митом за ставкою 25%, а не 10%. Зі свого боку, Мінфін Китаю в понеділок оголосив про намір підвищити імпортні мита на низку американських товарів загальною вартістю $ 60 млрд. Зміни наберуть чинності з 1 червня.

Експерти попереджають, що торгове протистояння Китаю і США може бути тривалим і призвести до глобальних наслідків. У той же час, позитивний сценарій передбачає, що лідери США та Китаю Дональд Трамп і Сі Цзіньпін зможуть зупинити ескалацію торгової війни, якщо проведуть особисту зустріч, під час саміту "Великої двадцятки" в Японії в червні і знімуть суперечності щодо угоди, які залишилися.

Детальніше про торгову війну між двома наддержавами читайте в матеріалі Олексія Їжака "Холодна" війна з "гарячими" сутичками" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі