ТОП-15 матеріалів міжнародної політики і місце України в них

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
ТОП-15 матеріалів міжнародної політики і місце України в них © pixabay.com
Світові процеси не є чимось абстрактним чи віддаленим від нас, кожен з них так чи інакше впливає на наше майбутнє.

Світова політика – це не щось абстрактне і далеке, це частина українського політичного та економічного життя. Ми невід'ємні, тісно пов'язані. Україна не острів у далекому океані, а держава посеред активного материка, і ніщо не проходить повз нас непоміченим. "Дзеркало тижня. Україна" зібрало ТОП-15 матеріалів 2019 року на міжнародну тематику – про глобальні процеси, місце України в них і їхній вплив на наше з вами життя.

2019-й. Що далі?, Сергій Немирич, Андрій Поліщук

Гальмування загальносвітових темпів економічного зростання, коливання біржових індексів нагадують про наближення глобальної фінансово-економічної кризи, наслідки якої для України будуть болючими.

ЄС давно вже переріс стадію міжнародної організації, але ніяк не може постати як союзна держава…

Широкомасштабна військова операція РФ проти України, яка матиме на меті знищити ударну спроможність ЗСУ, швидше за все, може відбутися лише в разі, якщо така операція може бути переконливо виправдана як дії у відповідь.

Олена ЗЕРКАЛЬ: "Це запитання виключно до нас: "Як ми бачимо можливість руху стосовно Донбасу?", Тетяна Силіна, Володимир Кравченко

Я не можу розписуватися ні за попереднього президента, ні за нинішнього. На мою думку, Медведчук завжди переслідує лише один інтерес - свій. Наскільки це продовжує влаштовувати того ж таки Володимира Володимировича, не знаю.

У Нормандському форматі я бачу інший ризик. Є "втома металу". Є втома лідерів. Так, вони сильні, але в них є власні внутрішні проблеми, які вони хочуть вирішувати…

Я не ставлюся до "Північного потоку-2" як до чогось фатального. Виходжу з того, що на "Північний потік" уже поширюється законодавство ЄС, і він ніколи не буде вигідний росіянам так, як вони на це сподіваються.

Дорога Незалежність, Дмитро Кулеба

За 28 років Незалежности Україна не створила економічного дива. Не побудувала сильних політичних, державних, громадянських та фінансово-економічних інституцій. Не знайшла збалансованого рішення для життєво важливого питання ідентичностей людей, які є її громадянами. … Хоч як дивно, але на цьому буремному тлі ми все одно рухаємося вперед.

Наша жорстка (воєнна) безпека затиснута в лещата квадрата: США, Росія, Туреччина, ЄС. Грамотне балансування в цьому квадраті - питання нашого існування як держави.

Повернутися на Схід не відвертаючись від Заходу - трюк цілком реалістичний. Були б мізки й м'язи.

Donald Trump / Instagram

Світ після Трампа, без Путіна і Меркель, Сергій Корсунський

На відміну від багатошарового і лицемірного Заходу, в Росії все єдине, однорідне, а тому вічне й непереможне. Воно назавжди залишиться в історії, як учення Івана Грозного-Петра Першого-Леніна-Путіна.

Нас очікують турбулентні п'ять років, після яких уже точно не буде Трампа і Меркель, і дуже хочеться вірити - Путіна. Швидше за все, основні події розгортатимуться в конфігурації США-Китай-Росія за практичного паралічу ЄС, де ознаки активної діяльності на глобальній арені проявляють тільки Німеччина, значно меншою мірою - Франція, й епізодично - Британія.

Гримаси realpolitik, Олексій Їжак

Для країн "Великої сімки" Росія тепер не загроза, а проблема. … Може здатися, що Росія витримала п'ятирічний міжнародний тиск і тепер починає диктувати умови. Навряд чи вона диктує. Стан справ нині кардинально відрізняється від очікувань Росії 2014 року.

Це не перемога Росії. Але Україні від цього не набагато легше. Провідні демократії розглядають Донбас і Крим як частину російської проблеми, яку потрібно вирішувати передусім із самою Росією.

Китайський гість, Віктор Константинов

Сходження Китаю на вершину ієрархії неможливе, якщо не заручитися підтримкою або хоча б нейтралітетом європейців.

Аргументи тих, хто побоюється, що китайські порти можуть перетворитися на військові бази, часом здаються смішними. … Та є в цих побоювань і значно предметніша, хоча й не така мальовнича, основа. Споруджуючи або реконструюючи порти й термінали, китайські компанії оснащують їх різним навігаційним устаткуванням…

Особливе місце в європейській політиці Китаю займають країни колишнього соціалістичного табору. … Формат "16+1" став першим прямим викликом, кинутим Китаєм Європейському Союзу. Адже сам Євросоюз ніяк не представлений на зустрічах Китаю з країнами Центральної і Східної Європи.

Інформатор

Старий товар у новій обгортці, Володимир Кравченко

Важко розгледіти підтримку в тому, що коли українська сторона пропонувала організувати в Одесі зустріч генсека НАТО зі звільненими українськими моряками, з НАТО відповіли відмовою. Основним противником, за інформацією джерел, виявилася Франція, яка не хоче дратувати Росію зустріччю…

В умовах російсько-української війни наша країна потребує не тільки підтримки на рівні політичних декларацій, а й практичної допомоги. А тут не все так райдужно, як уявляє Столтенберг.

Карткова будка, Тетяна Силіна

Посольство США в Україні "викриття" Луценка щодо "списку" назвало такими, що не відповідають дійсності, і наголосило, що "свобода слова й відверта неправда - це різні речі". Держдеп слова генпрокурора розцінив як "відверту вигадку"…

Але, як і Петро Олексійович, його оточення не розуміє принципів роботи американської системи. Це не посол Йованович закликала звільнити Холодницького, це була вимога американської системи, сформульована у Вашингтоні.

У позі Зю: Чому Україна потрапила у зовнішньополітичну пастку і як їй звідти вибратися?, Тетяна Силіна

Навіть попри несподіване для нього (Луценка) щастя почуватися "стабільним каналом інформації про Україну" для президента США, уражене самолюбство Юрія Віталійовича краще за всілякі софіти висвітило його давні "слабкості" - ненависть до Йованович, Ситника і Лещенка, причому у випадку двох останніх персон - іще й неприховані ревнощі.

"Геніальний" план продати Трампу американських демократів народився, виявляється, аж ніяк не на початку 2019 року, коли Луценко зустрічався в Штатах з Джуліані, і аж ніяк не в голові генпрокурора. Після безуспішних наполегливих спроб встановити хоч якийсь трек особистих стосунків Порошенка з Трампом … одному з витівників Банкової спало на думку перевести стрілки з українського керівництва на американських демократів.

Ридус

Щеплення від мороку, Олександр Щерба

Якщо стиснути Євангеліє від Суркова до одного короткого речення, то ось воно: світ - морок. Морок цей розділений на дві частини - брехливу і правдиву. Брехлива (західна, ліберальна) ховає морок за химерами свободи вибору, демократії, справедливості. Правдива (російська) відкинула химери і прийняла, полюбила себе такою, якою вона є. "Не изящной, но честной". Полюби свій морок! - ніби промовляє до нас голос із іншого світу. І ми ніби починаємо його любити.

Сурков малює "русский мир" як триєдину спільність. Знизу - трансцендентний "глубинный народ". Посередині - придуркувата бюрократія, зневаги до якої деміург майже не приховує. А над ними, між хмарами і морем, гордо майорить предмет сурковських любові й захоплення - той, кого він називає "верховным правителем"…

Росія: формула "Чужого" для України та Заходу, Михайло Гончар

Звісно, постає питання - а які "втрачені" землі Росія збирає на Близькому Сході, в Латинській Америці, Арктиці? …

Якщо володар Росії раптово полишає цей світ, колективне Політбюро 2.0 спільно з "силогархами" визначають спадкоємця, який продовжує лінію "бєзврємєнно ушедшего" Владіміра Владіміровіча, як свого часу Іосіф Віссаріонович продовжив справу Владіміра Ілліча.

Формула вибору, Тетяна Силіна

Заява Пристайка про одночасні місцеві вибори в Україні, включаючи територію ОРДЛО, була "пробною кулею" за завданням помічника президента Андрія Єрмака…

У Зе!команді досить жорстко контролюють публічні заяви, і в зовнішньополітичній сфері якісь коментарі без відома А.Єрмака заборонено робити навіть заступникам міністра.

Президент України, який щойно відзначив 100 днів вступу на посаду, опинився в неймовірно складній ситуації, тісно затиснений між невиправдано високими очікуваннями громадян своєї країни та наполегливими бажаннями західних партнерів: усі прагнуть миру, але перші не особливо замислюються про ціну, а других вона мало цікавить.

Адміністрація президента України

Будь-якою ціною?, Володимир Кравченко

І, хоча українське суспільство прагне якнайшвидшого звільнення моряків та політв'язнів, та чи зважував Зеленський також іншу шальку терезів - реальну загрозу того, що звільнення свідка у справі MH17 і його передача Росії може негативно вплинути і на відносини України із Заходом, і на перебіг судового процесу? І не тільки на майбутній процес у голландському суді у справі збитого "Боїнга", а й на поточний - у Міжнародному суді ООН, де Україна обвинувачує Росію в порушенні Конвенції ООН про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Зайва ланка?, Володимир Кравченко

Не маючи спеціальних знань та досвіду, Зеленський не готовий до особистої експертизи і нових ситуацій, і запропонованих варіантів реагування на них. Президент хоче, аби працівники його офісу давали однозначні рекомендації й несли за них відповідальність.

На даному етапі Володимир Зеленський ставиться до дипломатів приблизно так, як і до журналістів, - вони зайва ланка.

Полювання "слонів" на "віслюків" в українському сафарі, Олександр Хара

Дональд Трамп увійшов в історію як третій президент США, за імпічмент якого проголосувала Палата представників.

Політичний потенціал імпічменту знижується при збереженні значної поляризації суспільства. Так, за усередненими даними RCP, підтримка імпічменту з жовтня, коли було зафіксовано найвищі показники (52,2%), знизилась у день голосування до 49%.

На жаль, імпічмент має не лише суто внутрішньополітичний аспект, а й безпосередньо дотичний до нас. Україна весь цей час слугувала полем, на якому розгорталися міжпартійні баталії.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі