The Economist: Саміт Трампа та Кім Чен Ина - втрачена можливість для США

Поділитися
The Economist: Саміт Трампа та Кім Чен Ина - втрачена можливість для США The Economist назвав саміт в Сінгапурі втраченою можливістю для США © Official White House Photo by Shealah Craighead
У підсумковій декларації, підписаній після саміту президента США Дональда Трампа і північнокорейського лідера Кім Чен Ина, немає достатньо конкретних положень, які можна було б імплементувати.

Президент США Дональд Трамп після саміту з північнокорейським лідером Кім Чен Ином в Сінгапурі назвав зустріч фантастичною і заявив, що був досягнутий великий прогрес. Але пізніше стало ясно, що його риторика не зовсім відповідає дійсності, пише журнал The Economist.

В угоді йдеться, що США нададуть Північній Кореї гарантії безпеки. Кім Чен Ин у свою чергу підтвердив прихильність до повної денуклеаризації Корейського півострова. Лідери також домовилися провести в найближчому майбутньому подальші зустрічі на різних рівнях, щоб конкретизувати декларацію.

Цей документ ще більш неконкретний, ніж угода, підписана 27 квітня Кім Чен Ином і президентом Південної Кореї Мун Чже Іном. В останній декларації немає нічого досить конкретного, що можна було б імплементувати. Важку роботу по перетворенню риторики в зміст залишили іншим.

За словами Трампа, держсекретар США Майк Помпео зустрінеться з північнокорейськими чиновниками на наступному тижні, щоб почати цей процес. Але будь-який із двох лідерів може легко скасувати домовленість, якщо втратить до неї інтерес. Переговори з Північною Кореєю щодо її ядерної програми вже зривалися в минулому. Немає ніякої гарантії будь-якого прогресу.

Кім Чен Ин буде після саміту в захваті. Його опосередковано визнав рівним діючий американський президент. Батьку і діду Кім Чен Ина домогтися цього не вдавалося.

Лідер КНДР вірить, що саміт допоможе легітимізувати його владу. Вранці в день саміту офіційна північнокорейська газета "Нодон сінмун" опублікувала великий матеріал про візит Кім Чен Ина в Сінгапур, зокрема показала натовп людей, які зібралися, щоб поглянути на нього. Хоча це був лише третій закордонний візит північнокорейського лідера, він здавався абсолютно невимушеним, посміхався і позував для фото.

Однак для національних інтересів Америки саміт став втраченою можливістю. Хоча північнокорейській стороні він був дуже потрібен, Трамп небагато отримав взамін. На прес-конференції після підписання декларації глава Білого дому заявив, що США припинять всі спільні військові навчання з Південною Кореєю. Це величезна поступка, хоча Трамп, мабуть, так не думає.

Схожу думку висловив у матеріалі: "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" доцент інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Віктор Константинов. Він зазначив, що в підсумковій декларації мало конкретики, а процес денуклеарізіціі буде поетапним і довгим.

12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються в силі.

Детальніше про саміт США і КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт в Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі