The Economist: Чи дозволять Трампу суди побудувати його стіну?

Поділитися
The Economist: Чи дозволять Трампу суди побудувати його стіну? © Amnesty Internaional
Навіть якщо вони це зроблять, це не виправить прикордонних проблем.

Через кілька годин після того, як Дональд Трамп написав у Twitter про "спробу вторгнення каравану нелегалів в нашу країну", Кармен тихо ридала в церковному офісі в передмісті Меріленда. П'ять років тому вона і її син, якому тоді було три роки, бігли з Сальвадору і від її жорстокого чоловіка. "Важко покинути свою країну", - говорить вона. "У тебе є сім'я, і твої друзі. Все ваше життя вкорінене там. Але коли справа доходить до безпеки вашої дитини, я не думаю, що мати нічого не зробить". Вони проїхали Гватемалу, Мексику і Ріо-Гранде, перш ніж постати перед імміграційним поліцейським в штаті Нью-Мексико. Після затримання вона подала клопотання про надання притулку і була звільнена в очікуванні слухання. Вона все ще чекає, пише журнал The Economist статті "Майстер-будівельник".

Автор зазначає, що якщо в США є прикордонна криза, то це відбувається не через будь-яке вторгнення - протягом року до вересня 2018 року влада зловила 396 579 осіб, що намагаються перетнути південний кордон, менш ніж вдвічі менше, ніж у 2007 році, - але через таких людей, як Кармен і її син: сім'ї біжать з неблагополучних країн Центральної Америки в пошуках притулку. Сталеву огорожу Трампа, навіть якщо вона переживе юридичне і політичний напад, нічого не зробить для вирішення цієї проблеми.

Трамп хоче додати 376 кілометрів огорожі до приблизно 126 вже існуючих кілометрів уздовж кордону США з Мексикою. Він визначив чотири джерела, щоб оплатити проект. Конгрес дав 1,4 мільярда доларів. Він також планує отримати 601 млн доларів з фондів конфіскації активів Міністерства фінансів і 2,5 млрд доларів з фонду по боротьбі з наркотиками Міністерства оборони. Його адміністрація стверджує, що оголошення надзвичайного стану в країні, яке він зробив 15 лютого, дає йому доступ до 3,6 млрд доларів, виділених на військово-будівельні проекти. Не всі згодні.

Закон стіни

Public Citizen, правозахисна група, подала позов у федеральний суд через кілька годин після заяви Трампа від імені екологічної групи, а також трьох землевласників в Техасі, які вважають, що їм загрожує "неминуче вторгнення в їхнє приватне життя і тиху насолоду їх землею" під час і після будівництва стіни. Вони стверджують, що історично низькі показники імміграції означають, що на південному кордоні не існує надзвичайного стану в країні. Трамп, схоже, визнав це під час прес-конференції, сказавши: "Мені не потрібно було робити, але я б вважав за краще зробити це набагато швидше". Вони також стверджують, що статут, який цитував Трамп, дозволив йому використовувати 3,6 мільярда доларів, не застосовується, тому що прикордонна стіна не є ні військово-будівельним проектом, ні необхідним для підтримки місії збройних сил.

Інший позов, поданий на наступний день в той же суд трьома екологічними групами, стосується заподіяння шкоди дикій природі і інших "далекосяжних екологічних наслідків", які може викликати будівництво стіни. Позивачі визнають, що в Законі про національні надзвичайні ситуації 1976 року відсутнє визначення "надзвичайної ситуації". Але вони стверджують, що "спільне використання" терміна включає елементи "раптовості і неочікуваності", які "вимагають термінової відповіді". Трамп не тільки сказав, що йому не потрібно оголошувати надзвичайну ситуацію, але і обміркував цю ідею за кілька тижнів до оголошення стратегії обійти Конгрес, якщо його переговори по бюджету не пройдуть.

18 лютого група із 16 штатів подала в суд на Трампа у федеральний суд в Сан-Франциско. Вони стверджують, що його заява свідчить про "кричуще ігнорування основоположних принципів поділу влади, закладених у конституції Сполучених Штатів", зокрема, в статті про асигнування в статті I, в якій говориться, що уряд може витрачати тільки гроші, надані Конгресом. Штати також стверджують, що їх підрозділи Національної гвардії можуть втратити мільйони у федеральному фінансуванні, коли адміністрація перерозподіляє їх на стіну.

Принаймні одна з цих справ, ймовірно, закінчиться у Верховному суді, де прецедент розглядає обидва шляхи. З одного боку, суди, як правило, підпорядковуються президенту з питань національної безпеки. З іншого боку, Верховний суд виніс рішення проти президента Гаррі Трумена в 1952 році, скасувавши його спробу захопити сталеливарні заводи компанії Youngstown Sheet & Tube Company v Sawyer. У співпадаючій думці, яка визначила межі виконавчої влади, суддя Роберт Джексон написав, що коли президент "приймає заходи, несумісні з вираженою, або неявної волею Конгресу", його влада "знаходиться на найнижчому рівні". Трамп, здається, знаходиться в цьому місці. Демократи в Конгресі спробують ухвалити резолюцію, яка засуджує його захоплення грошей.

Отруєна чаша

Тим не менш, навіть якщо суди визнають недійсним надзвичайну заяву Трампа, йому, ймовірно, доведеться витратити майже 4,5 мільярда доларів на проект сумнівною практичної корисності. Крістофер Уїлсон з Мексиканського інституту вважає, що дискусія про те, де встановлювати нову огорожу, "була б раціональною розмовою... 20 років тому, до того, як у нас з'явилися 1126 кілометрів огорожі вздовж кордону. Тепер ми говоримо про те, де поставити дев'ятиметровий паркан на вершині 300-метрової гори".

Стіни працюють краще всього, стверджує Доріс Мейснер з Інституту міграційної політики, аналітичного центру, "де міські райони стикаються з іншими міськими районами". Ель-Пасо і Хуарес, наприклад, утворюють єдину двосторонню агломерацію, розділену на дві частини Ріо-Гранде. В малонаселених районах камер і дистанційних датчиків достатньо для виявлення підозрілих рухів; в містах людям легше перетинати кордони.

Ді Марго, мер Ель-Пасо, говорить, що він волів би витратити не на стіну, а на додатковий персонал, щоб щодня обробляти десятки тисяч людей, легкових і вантажних автомобілів, які перетинають кордон. Він не самотній. Всі, крім одного члена Конгресу від прикордонного району, є демократами, і всі, включаючи одного республіканця протистоять стіні Трампа. Незважаючи на побоювання через іммігрантів, 22 з 23 прикордонних округів безпечніші, ніж округу аналогічного розміру в інших місцях.

Якщо мета полягає в тому, щоб зупинити потік наркотиків, що надходять з Мексики, краще витратити гроші на поліпшення сканерів та іншої інфраструктури в портах в'їзду, куди більшість з них прибувають захованими в транспорті. Краща аналітика даних поліпшить скринінг ризиків для людей і транспортних засобів, що перетинають кордон. Але не вся нова інфраструктура повинна бути високотехнологічною: Вілсон хвалить собак за їх здатність винюхувати наркотики. Витрати включають в себе 776 мільйонів доларів на такі заходи, що вітається, але це лише сьома частина того, що Трамп хоче витратити на свою стіну.

Законопроект також містить засоби для ще 75 імміграційних суддів. Це також вітається, але, ймовірно, недостатньо. Найм, як правило, відстає від фінансування. За останній фінансовий рік Конгрес профінансував 484 імміграційних суддів, але на кінець року працювало лише 395. Станом на вересень було 319 000 незавершених справ щодо надання притулку. У період з 2010 по 2017 рік кількість заяв про надання притулку, поданих щорічно, зросла з 28 до 143 000 000, причому багато з них прибули з Венесуели, Гватемали і Сальвадору. Політична нестабільність і насильство в Центральній Америці штовхають людей на північ. Але деякі також залучені неефективною системою притулку Америки, яка дозволяє людям залишатися і працювати, поки їхні заяви розглядаються.

Справжня проблема структурна. Американська імміграційна система була розроблена для того, щоб впоратися з міграцією, яка історично відбувалася з Мексики - самотніх чоловіків, що шукають роботу, які хочуть ухилитися від імміграційної поліції. Він не підходить для сьогоднішнього потоку, який складається в основному з сімей та дітей, які хочуть здатися поліції, щоб отримати притулок. На жаль, амбітна імміграційна реформа протягом багатьох років вислизала від Вашингтона, і ця адміністрація навряд чи візьме на себе отруєну чашу.

Замість цього адміністрація готова витратити мільярди на проект, який дозволить Трампу виконати обіцянку кампанії, практично не змінюючи межі. Ці гроші краще витратити на технології в портах в'їзду, а також на покращення системи притулку в Америці, щоб вона притягувала менше людей на північ і так довго залишала в режимі очікування менше людей, таких як Кармен і її син.

Нагадаємо, 15 лютого президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у США. Таким чином він має намір отримати $ 5,7 мільярдів, необхідні на будівництво стіни на південному американської кордоні з Мексикою в обхід Конгресу.

Відмова конгресменів виділити гроші на будівництво бар'єру стала причиною найтривалішого в історії США припинення роботи уряду - шатдаун тривав 35 днів. Під час бездіяльності уряду у відпустку за свій рахунок були відправлені близько 800 тисяч держслужбовців. У США порушилася діяльність кількох аеропортів, заяви про те, що співробітники правоохоронних органів не могли виконувати свою роботу в повну силу, допомогли переконати Трампа в короткостроковому рішенні знову відкрити уряд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі