Телефонні розмови з Трампом стали дуже ризиковими для нецбезпеки країн – Reuters

Поділитися
Телефонні розмови з Трампом стали дуже ризиковими для нецбезпеки країн – Reuters
Раіше телефонна розмова з президентом США вважався чимось на зразок джекпоту для світових лідерів, але Трамп перевернув все це з ніг на голову.

Раніше можливість організувати телефонну розмову з президентом Сполучених Штатів вважалося дипломатичною перемогою. Але тепер все змінилося. Все частіше такі "ідеальні розмови" супроводжуються серйозними ризиками, починаючи від витоків стенограм закінчуючи внутрішньополітичної реакцією, повідомляє Reuters.

Негативний ефект телефонної розмови Дональда Трампа з президентом України Володимиром Зеленським 25 липня залишив відбиток як у Києві, так і у Вашингтоні, та привів до відкриття розслідування щодо імпічменту.

Очолюючі розслідування демократи тепер вимагають отримати доступ до розмов Трампа з президентом Росії Володимиром Путіним і деякими іншими світовими лідерами.

Голова комітету Палати представників з розвідки пояснив це тривогами про те, що Трамп міг поставити під загрозу національну безпеку.

Колишній посол Франції у США Жерар Аро, який брав участь в організації кількох телефонних розмов президента Еммануеля Макрона з Білим домом уточнює, що громадськості потрібно звикнути до того, що телефонна розмова з Трампом – це не те ж саме, що телефонна розмова з звичайним лідером.

Перспектива публікації дослівних стенограм телефонних розмов з Трампом може викликати тривогу у будь-якого світового лідера і, ймовірно, змінить характер таких розмов, які відіграють важливу роль у міжнародній дипломатії.

Однак Аро припускає, що перспектива витоків лякає світових лідерів найменше. Що їх хвилює, так це схильність Трампа заходити на несподівану територію, дестабілізуючи свого співрозмовника.

"Якщо ви хочете домогтися політичного прогресу, це становить реальну проблему. Кожному глави держави і уряду доводиться пристосовуватися до такого бездиалоговому спілкування, – говорить він. – Все було занесено в пух і прах".

На думку деяких, тривожні сигнали почали надходити з самого початку роботи Трампа в Білому домі.

Через кілька днів після вступу на посаду в січні 2017 року він провів телефонну розмову з тепер уже колишнім прем'єр-міністром Австралії Малкольмом Тернбуллом. В ході діалогу Трамп заявив співрозмовнику, що він гірший за нього і поскаржився на те, що угода США та Австралії з питань міграції виставляє його "дурепою".

Тернбулл намагався протистояти Трампу, і коли стенограма розмови "витекла" в Washington Post, вона стала джерелом проблем для австралійського прем'єра в його країні з-за його виразно анти-іммігрантських позицій.

Телефонну розмову з президентом США вважався чимось на зразок суперпризу для світових лідерів, але Трамп перевернув це з ніг на голову, говорить міжнародний директор Королівського інституту оборонних досліджень Джонатан Еял.

"Таких розмов складно уникнути, але тепер глави держав будуть дуже уважно ставитися до того, що вони говорять Трампу" - додає він.

Варто відзначити, що розмови між лідерами припускають багатогодинну підготовку і попередні брифінги. Радники готують вступні ремарки, тези, відповіді на складні питання, які можуть виникнути, і конкретні політичні рішення, де є розрахунок на співпрацю.

Колишній прем'єр-міністр однієї країни ЄС повідомив, що якщо б йому передзвонив Трамп, то він всіляко прагнув не відступати від теми, навіть якщо це означало б неможливість встановити хороший контакт з нинішнім американським лідером.

"Зрозуміло, ви хочете підтримувати хороші відносини з президентом США, але в ситуації атмосфері вам краще дотримуватися складеного тексту, і бути дуже формальним", – сказав колишній лідер, виступаючи на умовах анонімності, щоб не нашкодити відносин його країни з США.

Як повідомлялося, 26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрюєв Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадрида для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між двома стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Стажер
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі