Так звані "патріотичні хакери" Путіна не такі незалежні, як він говорить - Wasington post

Поділитися
Так звані "патріотичні хакери" Путіна не такі незалежні, як він говорить - Wasington post Путін не може просто так списати російське втручання у амриканські вибори на "хакерів-патріотів". © EPA / LINTAO ZHANG
Москва вже давно створює сприятливі умови для кіберзлочинців, закриваючи очі на їхні дії до тих пір, поки вони атакують цілі за межами Росії.

Багато російських хакерів включно з тими, які скоюють кіберзлочини, часто політично мотивовані і "патріотичні". Тому не виключено, що вони могли діяти незалежно, хоч і на користь уряду Росії. Але Кремль не може списати на них втручання у вибори президента США у 2016 році.

Про це Washington post сказав директор Cyber Policy Initiative at the Carnegie Endowment for International Peace Тім Маурер.

Він нагадав, що в січні 2017 року розвідувальна спільнота США представила звіт, в якому йшлося про пряму причетність російського уряду до втручання у американські вибори.

"Більше того, якщо навіть російські хакери діяли самостійно, це не означає, що Москва не могла їх зупинити, зважаючи на силу її служб безпеки і численні попередження президента Барака Обами", - сказав експерт.

На думку експерта, Володимир Путін, розповідаючи про "хакерів-патріотів", визнав втручання Росії у американські вибори. І він зробив це саме зараз, тому що з'являється все більше доказів, які цей факт доводять. І заперечувати російське втручання, називаючи його "нонсенсом", як Москва робила до цього часу, більше не можна.

"Пам'ятайте, що за цією проблемою пильно стежать не лише в США, а й у інших куточках світу. І Москві потрібно мати на увазі громадську думу не лише у Вашингтоні, а й, скажімо, в Пекіні, Нью-Делі чи Берліні. Коли Путін сказав, що російські хакери діяли окремо від російського уряду, він тим самим спробував водночас і висловити чергове заперечення, і призначити цапа-відбувайла", - пояснив Маурер.

Він додав, що Москва роками створювала сприятливе середовище для хакерів. Російські правоохоронці не чіпають кіберзлочинців, доки вони атакують цілі за межами Росії. Це, на думку експерта, тепер дозволяє Кремлю мобілізувати приватних акторів тоді, коли потрібно. Маурер нагадав про обвинувачувальний вирок, винесений судом США у березні 2017 року проти трьох російських і одного канадського хакерів. У ньому йшлося, що російські кіберзлочинці в рамках співпраці з двома агентами ФСБ намагалися зламати облікові записи системи Yahoo. За це російські спецслужби дозволили їм отримати особисту вигоду і безкарно викрасти дані про кредитні картки користувачів.

Нагадаємо, що нещодавно Володимир Путін розповів, що Росія не займається хакерськими атаками на державному рівні. І натомість вказав на "хакерів-патріотів", які, за його словами, могли атакувати країни, які "погано говорили про Росію".

У свою чергу, видання La Stampa зауважило, що у Путіна якось забагато "помічників". Спочатку це були "зелені чоловічки", які окупували Крим, потім генерали у відпустці, які, прихопивши танки і важке озброєння, у вільний час воюють проти України. А тепер з'явилися ще й "хакери-патріоти", які втрутилися у вибори в США. При цьому, видання зауажило, що російська держава не рідко веде свою політичну гру через приватних акторів. І сказати важко, де закінчується державний вплив і починається чиясь особиста ініціатива.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі