Світові ЗМІ про перемогу Трампа: у республіканців не було такої влади з часів Рейгана

Поділитися
Світові ЗМІ про перемогу Трампа: у республіканців не було такої влади з часів Рейгана Трампа недооцінили під час кампанії. © Yahoo!News
Американські газети пишуть, що мільярдера помилкового недооцінили.

З того моменту, як Дональд Трамп в ступив в кампанію зі скандальними заявами про те, що всі мексиканські іммігранти "ґвалтівники і злочинці", він був сильно недооцінений своїми опонентами як серед республіканських кандидатів під час праймеріз, так і кандидатом від демократів Гілларі Клінтон.

Так перемогу мільярдера-республіканця на виборах президента США коментує сьогодні видання New York Times. Зростання його популярності було пропущене повз увагу соціологічних компаній і аналітиків. А дух неймовірності став характерним для його кампанії через переконання тих, хто вирішив не зважати на його агресивні заяви, екстравагантну поведінку і заклики до розчарованих виборців.

"На диво, більшість "лівих" білих виборців, які допомогти перемогти першому афроамериканському президенту, виявилися неохочими стати на бік першої білої жінки-президента", - зауважує видання, нагадуючи, як проголосували у Пенсільванії і Вісконсині, де дуже великий вплив мають профспілки.

Тим часом, невизначеність зростає з наближенням дня, коли Трамп почне роботу в Овальному кабінеті. Його політичні обіцянки під час кампанії часто змінювалися впродовж лічених годин. Його команда переживає потрясіння за потрясінням.

"Десятки проблем Трампа у бізнесі, значна частина з яких у інших країнах, прийдуть разом з ним у Овальний кабінет. Тож поява потенційних конфліктів інтересів стала серйозним питанням. Відмова Трампа оприлюднити податкову декларацію і визнання, що він не платив податки роками, лишила американцям прогалини у розумінні, чого чекати у фінансовому плані", - пише видання.

Тим часом, WashingtonPost пише, що з приходом Трампа в Білий дім можна сказати, що хвиля націоналізму, яка прокотилася світом і навіть підштовхнула Британію до виходу з ЄС, тепер "досягла і берегів США".

"Перспектива появи авторитарного лідера в Овальному кабінеті лякає інвесторів в усьому світі. На Волл-стріт всі три основні фондові індекси скоротилися більш ніж на 3%. Японський індекс Nikkei втратив 2%, гонконгський Hang Seng Index впав на 4%", - пише видання.

Газета також зауважує, що від Трампа варто чекати серйозних геополітичних потрясінь. Він обіцяв змінити американську зовнішню політику і спрямувати її в напрямку унілатералізму.

У свою чергу видання Financial Times звертає увагу на те, що Республіканська партія також зберегла більшість у Конгресі. А після перемоги Трампа на виборах президента в руках республіканців буде консолідована влада, якої у партії не було з часів Рональда Рейгана.

Зважаючи на те, що одне з дев'яти місць у Верховному суді вакантне, а впродовж найближчих років ще кілька крісел теж звільняться, новий президент, вірогідно, матиме шанс вплинути і на судову гілку влади. Багато республіканців боялися, що Трамп насправді нью-йоркський ліберал, який не поділяє їхні погляди. Однак вони підтримали його кандидатуру, коли він надав список можливих суддів Верховного суду, які сподобалися партії.

Інформаційна агенція Reuters писала, що перемога Трампа шокувала світ. Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Лейєн назвала результат американських виборів "великим шоком". Вона поставила питання, чи означає перемога Трампа кінець "Pax Americana" - світовому порядку, який панував після Другої світової війни і базувався на тому, що Вашингтон забезпечував мир у світі.

В цей же час, міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро пообіцяв співпрацювати з Трампом, але сказав, що його особа "під питанням". За словами французького дипломата, важко передбачити, що президентство мільярдера буде означати для світової політики, яка постала перед великими викликами: від кліматичних змін і західної угоди з Іраном щодо ядерної програми до війни в Сирії. Однак радикальні популісти хвалять Трампа за його перемогу над політичним істеблішментом.

"Сьогодні США, завтра Франція!" - прокоментував засновник французької радикальної партії "Національний фронт" Жан-Маре Ле Пен.

Перед виборами, екс-посол США в Україні Стівен Пайфер зауважував у коментарі для DT.UA, що в разі перемоги Трампа на виборах, американська політика зміниться не лише щодо України, а й щодо Європи і союзників по НАТО.

А експерт Atlantic Council Адріан Каратницький в інтерв'ю для DT.UA сказав, що хоч президент США і має значну владу у формуванні закордонної політики, це не означає, що він не контрольований і може робити все, що заманеться. В Конгресі лишаються "рейганівські яструби" серед республіканців. Вірогідно вони об'єднаються з демократами і будуть стримувати одіозного президента Трампа.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі