Світ в боротьбі з коронавірусом: як Україну та інші країни поступово затягує в глобальний карантин

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Світ в боротьбі з коронавірусом: як Україну та інші країни поступово затягує в глобальний карантин Жертвами Covid-2019 за весь час розповсюдження недуги стали 4 287 людей © reuters.com
Країни світу запроваджують заходи різного рівня для припинення розповсюдження коронавірусу.

Коронавірусна інфекція під назвою Covid-2019 вже поширилася у 114 регіонів світу, не враховуючи материкової частини Китаю, який досі вважають епіцентром ураження. Станом на ранок 11 березня у 119 239 людей офіційно підтвердився факт зараження, з них 80 958 – жителі Піднебесної. Жертвами Covid-2019 за весь час розповсюдження недуги стали 4 287 людей. 11 березня ВООЗ оголосили пандемію через поширення Covid-2019. ZN.UA розповідає, що уряди країн світу роблять для боротьби з коронавірусом. Наразі спеціальні заходи вироблені не всіма державами. Ми доповнюватимемо інформацію.

Карантин в Україні

В Україні станом на 11 березня офіційно зареєстровано лише один випадок інфікування. Чоловіка 29 лютого госпіталізували до лікарні в Чернівцях. Згодом з'ясувалося, що він нещодавно повернувся з Італії. Через деякий час про симптоми Covid-2019 у жителів цього регіону повідомляли все частіше. Пацієнти почали проходити тестування на наявність інфекції, та результати досліджень не підтвердили жодного випадку захворювання.

11 березня уряд затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні, та ввів карантин. На засіданні було прийнято рішення виділити 100 млн. гривень на закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву. Також для гарантії забезпечення населення необхідними медичними засобами в майбутньому були прийнято рішення заборонити експорт таких товарів.

Уряд також запропонував ввести обмеження на проведення масових заходів, в яких планують взяти участь 200 і більше осіб. Однак це не стосується заходів державної необхідності. Проводити спортивні заходи можна буде з дозволу міжнародних організацій та без глядачів.

Кількома годинами раніше постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Київській міській державній адміністрації призупинила з 12 березня навчання у школах, дитячих садках, професійно-технічних училищах, технікумах, позашкільних закладах і муніципальному виші - Київському університеті імені Бориса Грінченка.

Через декілька годин міський голова міста Київ Віталій Кличко заявив про обмеження освітнього процесу в установах загальної і вищої освіти, проведення масових заходів, а також закриття розважальних центрів і розважальних зон в шопінг-молах.

Крім цього, було вирішено забезпечити обмеження проведення масових заходів у столиці, кількість учасників яких перевищує 60 осіб, коли на решті території Україні цей ліміт становить 200 осіб. До того ж у Києві до участі в таких заходах будуть допускати лише тих, хто пройшов термометрію.

Під час засідання було повідомлено й про те, що у Києві до прийому хворих на коронавірус Covid-19 підготовлено 7 лікарень.

Україна закрила частину пунктів пропуску на кордоні у зв'язку із карантином для профілактики поширення коронавірусу. Із 219 пунктів пропуску із завтрашнього дня будуть працювати 49 на кордонах. Решта будуть закриті для пропуску громадян і автотранспорту.

Через швидкість поширення коронавірусу по всьому світу було ухвалено рішення про перенесення пробного Зовнішнього незалежного оцінювання в Україні. Також розглядається імовірність скасування або перенесення олімпіад національного рівня.

Крім цього, в адміністраціях обласних центрів Україні поступово виділяють кошти для проведення профілактичних заходів на місцях. Зокрема 4 мільйони гривень було надано із резервного фонду бюджету області на запобігання розповсюдженню коронавірусу на Буковині. Також на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та НС Львівської облдержадміністрації прийняли рішення виділити на боротьбу з коронавірусом COVID-19 25 млн гривень.

Як з коронавірусом борються найбільш заражені країни?

Китай

Піднебесна одразу після визнання коронавірусу вдалася до найжорсткіших заходів щодо обмеження його розповсюдження. Одразу після перший випадків інфікування 14-денна ізоляція усіх, в кого виявили симптоми захворювання, була обов'язковою у всіх регіонах Китаю. Місцева адміністрація заборонила рух за межі так званих "общин", а провінція Хубей разом з 56 тис. мешканців виявилася ізольованою від світу.

Згодом у провінції Хубей транспортне сполучення призупинили 10 міст. Першим було місто Ухань, в якому й досі існують обмеження на авіаперельоти та будь-які види громадського транспорту. У місті роботу припинили бібліотеки, кінотеатри та театри, а людям заборонено покидати його межі. Крім цього, всередині самого Уханя людям можна пересуватися лише з допомогою спеціальних пропусків, без яких жителі не можуть піти в магазин чи, наприклад, зайти та вийти зі свого житлового комплексу.

Через деякий час після виявлення інфікованих було створено координаційний центр по стримуванню епідемії, після досліджень в якому фахівці й повідомили, що "спалах в Ухані принаймні в 10 разів більше за розмірами, ніж спалах типової пневмонії", і закликали не відвідувати це місто.

Через карантин в Ухані виявили проблеми з логістикою, що стало основою для росту цін на продовольчі товари та медикаменти.

Одразу після Уханя карантинні заходи ввели в таких містах як Хуанган, Ечжоу та Чіба.

Крім цього, через спалах коронавірусу низка авіакомпаній припинила польоти до Китаю, одного з найжвавіших у світі туристичних ринків. Обмеження торкнулися не тільки міста Ухань, але таких великих центрів як Пекін і Шанхай.

Південна Корея

23 лютого президент Південної Кореї Мну Чже Ін повідомив, що в країні зріс рівень епідемічної загрози від "оранжевого" до "червоного", найвищого. Після цього в країні розпочали дезінфекційну політику. До неї залучили навіть військових, які на спеціальному транспорті дезінфікували вулиці міста.

Вже 10 березня МОЗ Південної Кореї, незважаючи на те, що кількість інфікувань в країні є однією з найбільших, повідомило, що статистика вказує на спад піку інфекції. Очільник відомства пов'язує це з тим, що одразу після початку інфікування Covid-2019 місцева влада вжила активних профілактичних заходів та розпочала проведення тестів на виявлення недуги. Щодня здійснювалося близько 15 тис. аналізів – це, за словами глави МОЗ, важливо для виявлення та ізоляції носія інфікування.

Віднедавна проведення таких тестів стало звичайною практикою для усіх країн, де було зареєстровано перші випадки інфікування.

Наслідком коронавірусу для Південної Кореї стало також перенесення , на кінець червня командного чемпіонату світу по настільному тенісу, який повинен був відбутися в Пусані наприкінці березня.

Італія

Італія разом з Китаєм та Південною Кореєю займають три перші місця по кількості інфікованих у світі. Відпочатку влада ввела локальний карантин у заражених регіонах, а саме в провінціях Савона, Ломбардія та Емілія-Романья. Окрім того місцева влада вирішила закрити для відвідувачів кафедральний собор Різдва Святої Марії, що у Мілані, та базиліку Сан-Марино у Венеції. Адміністрація хотіла мінімізувати скупчення людей у громадських місцях. Поступово припиняли роботу навчальні заклади та вводили заборони на проведення масових заходів. Проте через стрімкий рівень зараження 9 березня італійська влада вирішила впровадити карантин по всій території країни. Це означає, що до 3 квітня включно будуть закриті усі навчальні заклади, скасовані усі масові заходи, жителям дозволено їздити на роботу, але фахівці рекомендують працювати дистанційно тим, в кого є така можливість. Поруч з цим країна повністю припинила авіасполучення з іншими державами.

Також "жертвами" Covid-2019 стали відомий Венеціанський карнавал, який повинен був тривати до 25 лютого, та Конституційний референдум разом з Римським біговим марафоном, заплановані на 29 березня.

Певні обмеження через розповсюдження коронавірусу ввели також у Ватикані. Відтепер туристи не матимуть змоги попасти в Собор Святого Петра та відвідати площу перед ватиканською базилікою.

Як інші країни борються з Covid-2019?

В'єтнам

Країна стала другою у світі, де через коронавірус було введено карантин. Це сталося 13 лютого після 6 випадків зараження вірусом в комуні Шонла, розташованій у провінції Віньфук, що в 40 кілометрах від Ханоя. Жителям забороняється залишати комуну протягом 20 днів, щоб запобігти поширенню хвороби.

Наразі у В'єтнамі закриті усі школи. Крім того, в провінції Віньфук був підготовлений польовий госпіталь на 300 місць для карантинної обробки та лікування інфікованих пацієнтів . Ще одна карантинна зона на 200 місць була встановлена в місті Вінь Йен.

Ізраїль

14-денний домашній карантин напередодні оголосили також в Ізраїлі. Наразі стосується він лише тих, хто приїхав з інших країн, або тих, хто збирається повертатися до Ізраїлю згодом. Раніше ці обмеження діяли для людей, які прибували з Австрії, Андорри, Німеччини, Іспанії, Італії, Сан-Марино, Франції, Швейцарії, Єгипту, Китаю, Сінгапуру, Таїланду, Японії і Південної Кореї. Тепер правила поширюються на всі країни без винятку.

Велика Британія

Про можливість 7-денної ізоляції повідомила також головний санлікар Англії. Незважаючи на те, що країна зараз перебуває у "фазі стримування", загострення поширення інфікування все ж очікується в майбутньому. Тому тижневий карантин згодом чекатиме на всіх, у кого будуть виявлені найменші симптоми інфекції дихальних шляхів або простуди.

Та наразі рішенням відповідного комітету було не переходити до наступної фази реагування, згідно з якою потрібно буде вводити заборону на масові заходи, кількість учасників яких може перевищувати 1 тис. осіб, а також закривати школи та переходити на роботу з дому, де буде така можливість.

США

Перший випадок інфікування Covid-2019 в Америці було виявлено 26 січня, і вже через декілька днів було повідомлено про перенесення "GDC 2020" (Конференція Розробників Ігор) на літо.

Згодом Палата представників Конгресу США, а потім і президент Дональд Трампа, прийняли рішення виділити 8,3 млрд. доларів на боротьбу з епідемією. Наразі адміністрація Білого дому вже готує пакет заходів для боротьби з впливом наслідків інфекції на економіку країни. У деяких штатах губернатори вводять режим надзвичайної ситуації

Підрозділи американського МОЗ наразі пропагують "соціальне дистанціювання" і радять американцям уникати великих скупчень людей, скасовувати спортивні та будь-які інші змагання чи концерти. Вже скасований фестиваль Ultra в Маямі, а Coachella планують перенести на вересень.

Росія

В загальному основною рекомендацією для усіх, в кого є найменші ознаки коронавірусної інфекції, та для тих, хто нещодавно повернувся з країн з випадками зараження або напередодні спілкувався з інфікованими, є самоізоляція. У Москві навіть повідомили, що каратимуть порушників, які не наслідуватимуть карантинного режиму: їх загрожує тюремне ув'язнення терміном на п'ять років. Проте максимальний термін покарання може загрожувати за статтею кримінального кодексу про порушення санітарно-епідеміологічних правил, якщо воно призвело до смерті людей з необережності. Сама самоізоляція стосується тих жителів російської столиці, які нещодавно повернулися з Китаю, Південної Кореї, Ірану, Італії, Франції, Німеччини, Іспанії.

Через ризики інфікування Росія була вимушена скасувати щорічний економічний форум в Сочі, який мав відбутися 12-13 лютого. Також через заборону проведення масштабних масових заходів скасували XXIV Петербурзький міжнародний економічний форум, який повинен був пройти в Санкт-Петербурзі на початку червня.

Німеччина

Уряд Німеччини ввів тимчасову заборону на зібрання та заходи, які налічують більше ніж 1000 людей. Заборона на заходи через епідемію коронавірусу триватиме до кінця Великодніх свят у середині квітня.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель очікує, що 60% чи 70% населення Німеччини можуть заразитися коронавірусом. Наразі в країні 1 622 зареєстрованих випадків зараження, троє людей померло.

Напередодні організатори книжкового ярмарку в Лейпцигу підтвердили інформацію про те, цього року подія не відбудеться.

Іспанія

В країні кількість випадків подвоїлася в неділю. Вже в понеділок влада закрила школи і університети в районі Мадрида на два тижні, починаючи з 11 березня. Супермаркети забиті покупцями, а футбольні матчі будуть проводитися на порожніх стадіонах.

Крім цього, через ризики інфікування в Іспанії вимушені відмінити Всесвітній мобільний конгрес.

Заборони на проведення масових заходів торкнулися також Австралії. Відтепер у країні не можна проводити дійства на відкритому повітрі за участі понад 500 осіб, а заходи в приміщенні за участі понад 100 осіб.

Азербайджан закрив свій кордон з Іраном на 2 тижні. Про це ж оголосив уряд Вірменії, крім цього закриваючи усі начальні заклади.

Влада Алжиру розпорядилася прийняти різні запобіжні заходи в аеропортах, портах і на сухопутних кордонах, включаючи установку температурних камер для контролю поширення вірусу.

Королівство Бутан та Афганістан призупинили авіасполучення з Іраном. Останній також видав заборону на ввезення іранського м'яса та яєць.

У Бахрейні було оголошено про профілактичні заходи для стримування поширення вірусу. До таких належить моніторинг пасажирів, що прибувають із заражених країн, припинення паломництва до Саудівської Аравії та скасування авіасполучення з Іраном та Лівією.

Влада Болгарії прийняла рішення встановити теплові камери в аеропортах Софії, Варни і Бургаса, щоб відстежувати підозрілі випадки коронавірусу.

У Данії було прийняте рішення виділити для боротьби з китайським коронавірусом 1,15 млн доларів США у резервний фонд ВООЗ.

Іран закрив свої кордони з Іраком, Бахрейном і Кувейтом. Також в країні діє заборона на прийом іноземців, особливо це стосується жителів тих країн, які від недуги постраждали найбільше.

В Індонезії розпочали перевірку пасажирів у аеропортах та ввели заборону на імпорт тварин.

Загроза поширення коронавірусу COVID-19 завадила Канаді провести Арктичні зимові ігри-2020 в Вайтгорсі.

Катар ввів тимчасову заборону на в'їзд громадянам Єгипту. Крім того, через коронавірус довелося відмінити сезон MotoGP, проведення якого в Дохі запланували на 8 березня.

У Кувейті на кордоні встановлено контрольно-пропускні пункти для виявлення інфікованих, а також припинена видача віз для пасажирів з Єгипту. Жителів країни закликають утриматися від поїздок в постраждалі регіони.

У Литві 27 лютого було введено надзвичайний стан.

На Мальдівах почали "закривати" острова. Незадовго до цього уряд посилив свої заходи проти коронавірусу, встановивши додаткові камери в аеропортах.

Монголія до 16 березня заборонила в'їзд та виїзд людям з шести міст, зокрема й жителям столиці Улан-Батор.

Уряди Молдови та Сербії теж закрили свої кордони для громадян Китаю, Італії, Ірану, Швейцарії та Південної Кореї, яких вважають найбільш постраждалими від поширення інфекції.

Президент Палестини країни оголосив 30-денний надзвичайний стан для контролю поширення захворювання. Мечеті, церкви, а також освітні заклади тимчасово закрили. Бронювання для іноземних туристів скасовані.

Міносвіти Перу через виявлення 11 підтверджених випадків підсилило дезінфекцію і прибирання шкіл, а Мінпраці затвердило "Керівництво з профілактики коронавірусу на робочому місці"

У Франції заразитися Covid-2019 вже понад 1 тис. осіб. Через це місцева влада прийняла рішення ввести заборону на проведення масових заходів з загальною кількістю учасників більше 50 людей.

Обмеження на проведення масових дійств було введено урядами Чехії та Польщі. Заборона на масові заходи, кількість учасників яких перевищуватиме сотню, стала актуальної після 6 години вечора 10 березня.

В Японії Covid-2019 став причиною скасування масштабної міжнародної фотовиставки CP+ 2020, яка повинна була відбуватися з 27 лютого по 1 березня. В містах Токіо і Осака скасували традиційний фестиваль цвітіння і милування сакурою.

Рекомендації ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я вважає рівень небезпеки від коронавірусу дуже високим.

ВООЗ опублікувало низку порад, дотримання яких мінімізує ризики інфікування. Для профілактики людям рекомендують часто мити руки та користуватися антисептичними засобами, прикривати рота та носа ліктем або серветкою під час кашлю, чхання або нежитю, ретельно готувати їжу, особливо м'ясо та яйця, уникати близьких контактів з людьми, в яких є найменші симптоми ГРВІ чи інфікування дихальних шляхів, а також уникати безпосереднього контакту з дикими чи свійськими тваринам.

В організації також закликають всі країни підготуватися до можливого поширення COVID-19 шляхом підготовки систем екстреного реагування, підвищення здатності виявлення пацієнтів і їх лікування, забезпечення лікарень приміщеннями, витратними матеріалами і необхідним персоналам та розробки екстерної медичної допомоги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі