Стосовно Сергія Магнітського заведено нову кримінальну справу

Поділитися
Сергій Магнітський © gizmodo.com
Магнітського звинувачують у розкраданні 5,4 млрд рублів. Незважаючи на всі спроби родичів юриста оскаржити справу, посмертне звинувачення Магнітського продовжено.

Юрист фонду Hermitage Capital Сергій Магнітський, який помер у 2009 році в московському СІЗО, став фігурантом нової кримінальної справи. Його звинуватили у розкраданні 5,4 мільярда рублів. Про це повідомляє прес-служба інвестфонду. У МВС РФ інформацію про нову справу поки не прокоментували.

Коли саме було порушено справу, не уточнюється. Мати Магнітського вже спробувала оскаржити її у Тверському суді столиці. Однак скаргу Наталії Магнітської залишили без задоволення. Окрім того, суддя не дозволила родичам померлого юриста ознайомитися з матеріалами справи.

Мати Магнітського заявила, що нові звинувачення щодо її сина є "обмовою і помстою впливових осіб, яким він протидіяв в їхній злочинної діяльності".

Нагадаємо, Сергій Магнітський був керівником відділу податків та аудиту в фірмі Firestone Duncan, яка надавала юридичні послуги, в тому числі і фонду Hermitage Capital Management.

Влітку 2007 року російське відділення фонду Hermitage Capital запідозрили в ухиленні від сплати податків.

Магнітський вів розслідування, згідно з яким у корупційних схемах були замішані багато високопоставлених чиновників з силових відомств.

Незадовго до арешту Магнітський звинуватив групу міліцейських чинів і податкових інспекторів в тому, що вони за допомогою викрадених документів декількох фірм Браудера вкрали з держбюджету 5,4 млрд рублів (230 млн доларів США) шляхом відшкодування податку на додану вартість.

24 листопада 2008 року Магнітського було заарештовано за звинуваченням у допомозі голові фонду Браудеру в ухиленні від сплати податків.

Ініціював справу підполковник міліції Артем Кузнєцов, а розслідування вів майор Павло Карпов. Згідно з документами, наданими керівництвом компанії Firestone Duncan, сім'я Кузнєцова витратила близько 3 млн доларів протягом 3 років, а сім'я Карпова - понад 1 млн доларів.

У листопаді 2009 року, перебуваючи у слідчому ізоляторі "Матроська тиша", Сергій Магнітський помер.

Колеги і родичі Магнітського впевнені, що арешт і смерть юриста пов'язані з його професійною діяльністю. За даними правозахисників, він перебував за ґратами у "тортурних" умовах. До того ж є обґрунтування вважати, що смерть Магнітського була спровокована його побиттям.

"Список Магнітського"

Скандальна "справа Магнітського" поширивлася далеко за межі Росії, ускладнивши її відносини з західними країнами.

У квітні 2010 року американський сенатор Бенджамін Кардін запропонував ввести санкції щодо 60 російських чиновників, причетних, на його думку, до загибелі Магнітського.

За рік він вніс до сенату законопроект "Про відповідальність і верховенство закону імені Сергія Магнітського", що передбачав заборону на в'їзд до США і заморожування рахунків осіб, які потрапили до чорного списку.

У підсумку "закон Магнітського" було прийнято конгресом і підписано президентом США Бараком Обамою в середині грудня 2012 року.

Російська влада негативно оцінила прийняття "закону Магнітського". Відповіддю Москви став так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє всиновлення російських дітей американськими громадянами.

При цьому у березні 2013 року Слідчий комітет Росії закрив кримінальну справу про смерть Магнітського - згідно з офіційними висновкам російських слідчих, його було поміщено під варту на законних підставах, він не зазнавав тиску або насильства в ізоляторі, і його смерть настала з природної причини. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі