Сто інтелектуалів Чехії та Словаччини закликали ЄС та США не повторити мюнхенську змову - Світ - dt.ua

Сто інтелектуалів Чехії та Словаччини закликали ЄС та США не повторити "мюнхенську змову"

17 березня, 2015, 12:32 Роздрукувати

Підписалися під відкритим листом занепокоєні тим, що незважаючи на війну Росії проти України, лідери Заходу "фактично продовжують політику умиротворення": агресію Кремля вони називають "конфліктом" або "ситуацією", а очевидні поступки агресору вважають "дипломатичним рішенням".

Західних лідерів закликають не зраджувати Україну і захистити її від агресії Росії © radojavor.deviantart.com

Більше 100 чеських і словацьких журналістів, письменників, громадських діячів, служителів церкви і спортсменів підписали відкритий лист до керівників ЄС, а також президентам США, Великобританії, Франції та Німеччини із закликом не повторити "мюнхенську змову 1938 року, і надати Україні необхідну військову та економічну допомогу.

В оприлюдненому на сайті "support-ukraine.org" зверненні "В Європі війна: не повторюйте мюнхенська зрада 1938 року", підготовленому до 76-ї річниці вторгнення Гітлера в Чехословаччину в 1939 році, експерти висловлюють стурбованість тим, що, незважаючи на війну Росії проти України, яка вже забрала життя від 6 до 50 тисяч громадян України і Росії, демократично обрані лідери Заходу фактично продовжують політику умиротворення: агресію іноземної держави на території іншої суверенної держави вони називають "конфліктом" або "ситуацією", а очевидні поступки агресору вважають "дипломатичним рішенням".

"В 1938 році в Мюнхені Великобританія і Франція - тодішні союзники Чехословаччини - при мовчазній згоді інших демократій зрадили її і під приводом захисту німецької меншини дозволили Адольфу Гітлеру зайняти значну частину території нашої країни, зрештою розбити і повністю окупувати її. Тодішній прем'єр-міністр Великобританії Чемберлен відсвяткував в Лондоні згаданий акт зради, розмахуючи аркушем паперу зі словами про "світі нашого часу". Історія незабаром у всій наготі розкрила наївність такої позиції. Однак до того часу промисловий потенціал і людські ресурси колись демократичної Чехословаччини вже були в повному обсязі поставлені на службу гітлерівської військової машини", - нагадують автори звернення.

Читайте також: Захід не піде на третю світову через Україну - прем'єр Латвії

Вони також зазначають, що майже 80 років після Мюнхена зараз історія повторюється, бо Захід не виконує своїх обов'язків по Будапештському меморандуму, що "на жаль, нагадує відмова західних демократій від захисту Європи від Гітлера і кидає тінь сумніву на надійність інших міжнародних угод і гарантій, включаючи гарантії, теоретично надаються країнам Європи членством в НАТО".

Чеські і словацькі інтелектуали вказують, що в Донбасі Росія розв'язала кровопролитну війну, яка завдяки масивним постачання російських танків, пускових ракетних установок та інших видів озброєнь, а також участі десятків тисяч військових та інших громадян Росії, триває донині. "Сьогодні криваві сліди російських агентів, військових і зброї очевидні в Україні так само, як були очевидні отруйні сліди полонію на вулицях Лондона", - переконані вони.

"Нам зрозумілі зусилля європейських лідерів, спрямовані на пошук мирного вирішення і переговори в дусі традицій і цінностей європейського гуманізму, в контексті повоєнного розвитку в Європі. В той же час нас турбує те, що все це використовується агресором для продовження і розширення агресії. Ми вважаємо, що вже давно прийшов час для надання ефективної і значної військової та економічної допомоги Україні, яка стала жертвою нападу, яке відбулося лише тому, що громадяни цієї країни вирішили добитися волі, людської гідності і членства в Європейському Союзі", - йдеться в листі.

Читайте також: Захід повинен скористатися моментом і покарати "російського царя 21-го століття" - The Times

Автори звернення стверджують, що російська війна проти України - це спроба за допомогою танків, ракетних установок і знарядь зупинити розширення свободи і прав людини. Вони також нагадали слова британського діяча Вінстона Черчілля, якими він характеризував поведінку демократичних держав в 1938 році: "Англія і Франція могли вибрати між війною і ганьбою. Вони вибрали ганьбу, але отримають і війну ...".

"Війна в Європі вже йде. Її навряд чи вдасться зупинити поставками перев'язувального матеріалу і ковдр Україні, зазнала нападу, а також безперервними поступками безжалісного і цинічного агресору. Дозволить демократичний світ стекти кров'ю Україні, а агресору і далі розширювати агресію - це рішення знаходиться у Ваших руках і історія судитиме Вас", - йдеться у зверненні.

Звернення відкрите для подальшого підписання.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №24, 22 червня-25 червня Архів номерів | Зміст номеру < >