Ставлення ЄС і США до чисток в Туреччині розділилося – EUObserver

Поділитися
Ставлення ЄС і США до чисток в Туреччині розділилося – EUObserver ЕС осуждает турецкие "чистки", а США ищет оправдание. © Reuters
Вашингтон шукає виправдання жорсткій відповіді влади в той час, як в ЄС закликають Анкару повернутися до демократії.

Дипломатична служба ЄС від імені всіх 28 країн-учасниць у своїй новій заяві застерегла Туреччину, що влаштовані нею "чистки" серед науковців, армії, системи судочинства і в ЗМІ, які тривали останній тиждень, "неприйнятні".

Про це сьогодні пише EUObserver, додаючи, що європейська сторона закликала президента Раджепа Таїпа Ердогана "поважати право осіб на чесний суд" і забезпечити фундаментальні права, попри введення в дію надзвичайного стану, який триватиме три місяці. Також у заяві ЄС закликав Анкару дотримуватися усіх правил процедури тимчасової зупинки дії Європейської конвенції з прав людини, хоча і не уточним, що це за правила.

У свою чергу, США також закликали Ердогана поважати права людини. Але критика з боку Вашингтона була значно м'якшою, ніж європейська. Виступаючи на зустрічі представників коаліції, яка бореться проти "Ісламської держави", Держсекретар Джон Керрі сказав, що останні події не вплинуть на участь Туреччини у спільній антитерористичній роботі.

"Туреччина не просто наш друг, вона союзник НАТО. Ми ставимося до наших відносин дуже серйозно. Ми також всі можемо зрозуміти, що такі загрози, як переворот, вимагають серйозного підходу", - сказав прес-секретар Держсекретаря США Джон Кірбі, додавши, що масові арешти в Туреччині були "виправданою" реакцією.

Читайте також: ЄС закликав Туреччину не порушувати права людини навіть під час надзвичайного стану

Нагадаємо, що вже на наступний день після придушення перевороту не менш 45 тисяч осіб було затримано, звільнено або відсторонено від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецькі власті вважають недостатньо лояльними президентові Реджепу Тайипу Ердогану.

Раніше видання The Telegraph писало, що Туреччину можуть виключити з НАТО. Держсекретар США Джон Керрі вже встиг попередити, що Туреччина може бути виключена з Альянсу у випадку, якщо президент Ердоган не припинить в країні "чистки" після провалу спроби здійснення в країні військового перевороту.

Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова "Вікно можливостей Реджепа Ердогана для DT.UA.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі