США знімуть санкції з Венесуели, якщо Мадуро покине пост президента

Поділитися
США знімуть санкції з Венесуели, якщо Мадуро покине пост президента Основне завдання передачі влади — забезпечити чесні президентські і парламентські вибори © id77.livejournal.com
Чинний режим має поступитися тимчасовому уряду, до якого увійдуть в тому числі і представники партії Мадуро.

Держдепартамент США запропонував план мирної зміни влади у Венесуелі, у разі виконання якого санкції з нафтового сектора країни можуть бути зняті, повідомляє агентство UPI.

Згідно з проектом Держдепартаменту, президент Мадуро повинен залишити свій пост і передати повноваження виконавчої влади тимчасовому уряду, який слід сформувати на рівних умовах. Тимчасовий орган влади очолять два представника від опозиційного руху Хуана Гуайдо і два функціонера з соціалістичної партії Мадуро. Разом вони повинні вибрати ще одного кандидата, який займе посаду тимчасового президента країни. Цій людині подалі буде заборонено балотуватися на пост глави держави.

Одна з умов Держдепартаменту передбачає виведення з Венесуели всіх іноземних збройних формувань і військових радників.

При виконанні цього плану США скасують санкції проти нафтового сектору економіки Венесуели, що найбільш важко позначилися на стані господарства країни в цілому. Санкції проти окремих чиновників уряду Мадуро будуть діяти до їхньої відставки.

Держдеп також наполягає на створенні Комісії з розслідування і примирення, яка повинна вивчити всі факти порушень прав людини і зловживань, допущених режимом чавистов з 1999 року.

"Головний принцип простий: ми закликаємо до формування перехідного уряду, який буде керувати дев'ять-дванадцять місяців та забезпечить вільні, чесні президентські і парламентські вибори, - заявив спецпредставник США по Венесуелі Елліот Абрамс. - США визнають результат вільних і незалежних виборів незалежно від того, яка партія переможе".

Уряд Мадуро вже відмовився виконувати план і назвав його таким, що "суперечить законам і Конституції Венесуели". За словами спецпредставника Еліота, план був адресований не стільки Мадуро, скільки венесуельському суспільству і підкреслив, що він захищає законні інтереси в тому числі і чавистов, гарантуючи їм участь у виборах і справедливе ставлення тимчасового уряду.

Протести проти режиму Мадуро поновилися у Венесуелі після того як опозиція переобрала Хуано Гуайдо главою парламенту. Чинний уряд придушує масові виступи силою. Санкції США проти нафтової промисловості Венесуели направлені в тому числі і проти російських компаній, які намагаються допомогти режиму Мадуро продавати нафту через посередників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі