США закликали ЄС ввести санкції проти Ірану

Поділитися
США закликали ЄС ввести санкції проти Ірану Білий дім 5 листопада відновив всі санкції проти Ірану © belvpo.com
США закликали ввести санкції проти Тегерана через його ракетну програму.

Адміністрація Трампа закликає ЄС запровадити жорсткі нові санкції проти Ірану через його програму балістичних ракет, повідомляє агентство Associated Press. Заклик пролунав на тлі того, як державний секретар США Майк Помпео вирушив до Брюсселю для зустрічі з європейськими чиновниками.

Спеціальний представник США щодо Ірану Брайан Хук відкинув наполягання Ірану про те, що його ракетна програма є оборонною. Він сказав журналістам, що подальша розробка і тестування ракет Ірану представляє загрозу для регіону і за його межами, а також суперечить вимогам Ради Безпеки ООН. Хук зазначив, що обговорення санкцій проти Ірану з європейськими союзниками триває. Переговори зосереджені навколо введення санкцій проти компаній та осіб, які беруть участь у ракетній програмі Ірану.

"Це серйозна загроза ескалації. Не тільки Європа, а й країни всього світу повинні зробити все можливе, щоб зупинити ракетну програму Ірану", - заявив Хук.

Хук також звинуватив Іран у порушенні заборони ООН на експорт іранської зброї, заявивши, що Тегеран відправляє зброю своїм угрупованням в Афганістані, Іраку, Лівані, Сирії та Ємені.

Очікується, що Іран стане головною темою обговорення під час зустрічі Помпео з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху, яка призначена на понеділок. Помпео також Іран планує обговорити зі своїми колегами з Великої Британії, Франції та Німеччини.

Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада відновила всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в рамках "ядерної угоди" 2015 року; обмежувальні заходи торкнуться експорту нафти, судноплавства, банківської і всіх інших галузей, що стосуються економіки. Міністр фінансів США Стів Мнучін заявив про те, що кінцевою метою санкцій є стримування агресивної поведінки режиму в Тегерані. Держсекретар США Майк Помпео повідомив про те, що Китай, Індія, Греція, Італія, Тайвань, Японія, Туреччина і Південна Корея зможуть півроку купувати нафту в Ірану в обхід санкцій США. Помпео нагадав, що США не дозволять Європі вести бізнес "на два фронти".

Відносини США та Ірану загострилися на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану одразу після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном.

Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до їх офіційного набуття чинності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі