США за допомогою шести кроків можуть зупинити Путіна в Україні - Foreign Policy

Поділитися
США за допомогою шести кроків можуть зупинити Путіна в Україні - Foreign Policy США можуть зупинити Путіна в Україні. © Flickr/John Sonderman
Експерт вважає, що саме відсутність Америки за столом переговорів призвела до підписання непродуманих "Мінських угод".

В той час, як американці повністю зосередилися на втручанні Росії у президентські вибори в США, а також на вірогідних зв'язках команди Дональда Трампа з російським урядом, російські солдати продовжують вбивати українців в Донбасі.

Конфлікт між Росією і Україною, який за три роки відібрав життя у 10 тисяч людей, зараз привертає увагу ЗМІ в США лише в тому випадку, якщо він хоч якось стосується Трампа. Однак, хоч американці і зосередилися на тому, як Росія втручається у справи їхньої країни, їм не варто випускати з поля зору і те, що Кремль робить в Україні, намагаючись встановити там проросійський режим.

Про це на сторінках аналітичного видання Foreign Policy пише старший директор Penn Biden Center for Diplomacy and Global Engagement, колишній заступник міністра оборони США і екс-радник віце-президента Джозефа Байдена з зовнішньої політики Майкл Карпентер.

Він переконаний, що існує прямий зв'язок між російською агресією проти України і втручанням Москви у вибори в США. Власне, зусилля Кремля, націлені на допомогу більш лояльному кандидату, пояснюються бажанням добитися появи адміністрації у Вашингтоні, яка відмовиться підтримувати Київ. Автор нагадує, як, працюючи в уряді США, неодноразово зустрічався з послом Росії Сергієм Кисляком. І щоразу російський дипломат наполягав, що повалення клептократичного режиму Віктора Януковича "загрожує російським інтересам", а США варто "триматися подалі" від України.

Карпентер переконаний, що Україна важлива для США тому, що російське вторгнення на її територію суперечить самим основам ліберального світового порядку. Тому він радить розробити план послідовної підтримки суверенітету і цілісності України.

По-перше, експерт радить новій адміністрації у Вашингтоні продовжувати роботу над зміцненням здатності української армії захищатися. Зокрема, програма підготовки українських військових повинна продовжитись. А крім того, США повинні передати ЗСУ оборонну летальну зброю включно з протитанковими ракетами і контрбатарейними радарами з системами контролю вогню. Карпентер згадує про твердження, що нібито цей крок спровокує Росію на більшу агресію. Але, на думку експерта, якраз відмова він передачі озброєння Україні служить "запрошенням" для Москви продовжувати агресію.

По-друге, Карпентер радить США прийняти безпосередню участь в дипломатичних зусиллях з завершення війни. На його думку, саме відсутність американської сторони за столом переговорів в 2015 році призвело до того, що були підписані "погано продумані" Мінські угоди.

"Кремль чудово розуміє, що імітація переговорів дозволяє зберегти нинішню ситуацію навічно, а участь так званих місцевих "довірених осіб" допомагає відкидати будь-які звинувачення. Тому США повинні безпосередньо вступити в переговори, щоб це змінити", - переконаний Карпентер.

Також він радить посилити тиск на Росію. Зокрема, на думку експерта, варто чітко визначити часові рамки виконання кожного пункту "Мінських угод". І якщо Москва не буде діяти за графіком, санкції потрібно посилювати. Крім того, спектр можливих санкцій можна розширити, доповнивши їх деякими більш болючими для російської влади кроками.

Карпентер наголошує, що нова адміністрація у Вашингтоні повинна продовжувати інвестувати в успіх України. Найгірше, що нова американська влада може зробити - це перейти до принципу невтручання. Автор зауважує, що під тиском США і МВФ Україна створила антикорупційні органи, але суди і певні групи чиновників чинять опір. Лише злагоджений тиск Заходу зможе гарантувати, що українські інститути, які забезпечують верховенство закону, поступово виконають своє завдання.

Крім того, нова адміністрація в США повинна добиватися того, щоб Європа продовжувала підтримувати демократичний розвиток України. На думку експерта, ЄС не так активно тисне на Київ, підштовхуючи його до прогресу, як це робили США і МВФ. Україна, на його думку, добилася значного прогресу, але їй треба продовжити реформи, зміцнити демократичні інститути і розвинути можливості із захисту своєї територіальної цілісності.

"Заради майбутнього європейської безпеки і ліберального світового порядку міжнародна спільнота повинна зробити так, щоб через 10 років лідери в Кремлі, думаючи про окупацію частин України, вважали цю авантюру стратегічною помилкою, яка безповоротно скерувала Україну на шлях інтеграції з Заходом і розвитку ліберальної демократії", - йдеться в статі.

Раніше голова програми дослідження Кремля і виконавчий директор аналітичного центру European Values Якуб Яндра писав у статті для Atlantic Council про те, що Захід повинен зробити шість кроків, щоб зупинити агресивну Росію. І першим з них експерт назвав реальний захист цілісності України.

Тим часом, видання Bloomberg писало, що болгарські націоналісти хочуть покінчити з санкціями ЄСпроти Росії. Від партії "Об'єднані патріоти" може залежати, яка з політичних сил після дострокових виборів сформує уряд. Її лідер заявив, що в той час, коли президент США Дональд Трамп говорить про покращення відносин з Росією, ЄС не варто зберігати санкції, введені за російську агресію проти України.

Однак нещодавно Євросоюз продовжив санкції проти Росії ще на півроку. В Європейській раді пояснили, що не помітили жодних передумов для ослаблення тиску.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі