США з'ясовують шляхи постачання бойовиків "Ісламської держави" в Сирії джипами Toyota

Поділитися
США з'ясовують шляхи постачання бойовиків "Ісламської держави" в Сирії джипами Toyota Toyota не знає, як ісламістам вдалося придбати їх автомобілі
Концерн Toyota заявляє, що не може контролювати незаконні канали перепродажів автомобілів.

Американські чиновники задалися питанням, звідки у бойовиків "Ісламського держави" Сирії така велика кількість джипів марки Toyota. У зв'язку з цим розпочато розслідування, повідомляє телеканал ABC.

Департамент по боротьбі з фінансуванням тероризму Мінфіну США звернувся до концерну Toyota з проханням допомогти їм з'ясувати, як бойовикам "ІД" вдалося придбати велику кількість автомобілів – пікапів, позашляховиків. У той же час компанія стверджує, що не знає, як "ІД" вдалося їх придбати.

"Ми поінформували казначейство про постачання Toyota на Близькому Сході і процедур, які проводяться для забезпечення цілісності ланцюжків постачань", - говорить Ед Льюїс, директор з комунікацій відділення концерну у Вашингтоні. У компанії також підкреслюють, що Toyota проводить "жорстку політику", яка не допускає продаж транспортних засобів, якщо є підозра про те, що вони надійдуть у воєнізовані організації або потраплять до терористів. "Це неможливо повністю контролювати непрямі або незаконні канали, через які наші транспортні засоби можуть бути незаконно продані", - водночас додав Льюс.

У повідомленні телеканалу кажуть, що бойовики "ІД" патрулюють сирійські вулиці на старих і нових моделях Hilux (білі пікапи), на Land Cruiser. Крім того, вони їздять і на автомобілях таких марок, як Mitsubishi, Hyundai і Isuzu.

У Департаменті зазначають, що зараз слідчі працюють в тісній співпраці з закордонними колегами та зацікавленими сторонами, щоб з'ясувати всі з цього питання.

Видання Time писало, що кремлівській пропаганді складно виправдати вторгнення Росії в Сирію. У випадку вторгнення в Україну Москва легко вигадала "захист споконвічних земель" і російськомовних людей. А от в Сирії немає ані першого, ані другого.

Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія надає підтримку Башару Асаду,чинному президентові країни, в той час як більшість членів НАТО і Європейського Союзу звинувачуютьрежим Асада в військових злочинах і вимагають його відставки. Паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з бойовиками "Ісламської держави".

30 вересня 2015 годапрезидент Сирії Башар Асад попросив у Росії допомога військово-повітряних сил. У той же день Росія завдала авіаудару в Сирії.

Після початку повітряної військової операції Росії в Сирії 30 вересня низка ЗМІ відреагували на дії Вашингтона негативно. Так, видання Financial Times писало, що США реагують на авіаудари РФ в Сирії незграбно. Перше, що вони зробили – це заявили, що міжнародна кампанія проти "Ісламської держави", яку очолює американська адміністрація, буде тривати без змін.

Однак інші, як, наприклад, Washington Post писали, що бездіяльність США в Сирії є розсудливою, оскільки американський президент Барак Обама ставить "національні інтереси вище національного его".

А напередодні, 5 жовтня, The New York Times писало, що США мають намір відкрити новий фронт проти ІД в Сирії з метою встановити контроль над містом Ракка, який є фактичною столицею ісламістів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі