США схвалили продаж Японії есмінця і систем ППО на суму $ 1,5 млрд

Поділитися
США схвалили продаж Японії есмінця і систем ППО на суму $ 1,5 млрд Зокрема, США поставлять Японії ракетний есмінець DDG 7, вісім комплексів ППО Aegis
Японія озброюється на тлі агресивних дій Китаю біля її кордонів.

У Пентагоні заявили, що Держдепартамент США схвалив постачання Японії ракетного есмінця DDG 7, восьми комплексів ППО Aegis і підводного бойового комплексу та комплексної системи перехоплення CEC (cooperative engagement capability) на загальну суму 1,5 млрд дол.

"Держдепартамент затвердив потенційний продаж Японії ракетного есмінця DDG7 і восьми комплексів ППО Aegis, підводного бойового комплексу та комплексної системи перехоплення CEC та супутнього обладнання, запасних частин та матеріально-технічної підтримки, вартістю в 1,5 млрд дол", - повідомили в оборонному відомстві США.

Також додаткові пункти угоди включено обладнання для проведення спеціальних випробувань, технічні та навчальні системи, а також послуги з доставки корабля і проведення на ньому гарантійних ремонтних робіт.

Дана постачання озброєнь проходить на тлі загострення відносин Японії та Китаю.

Так, 22 липня, Китай закликав Японію припинити "сіяти розбрат" заявами про спірних водах. Китай заявив про нанесення збитку Японією відносин між двома країнами після різкої заяви Токіо про вимогу від КНР припинити розвідку нафти в Східно-Китайському морі. Токіо в свою чергу побоюється, що будуть досліджуватися газові родовища на цій лінії розмежування, а також, що платформи можуть бути використані у якості радіолокаційних станцій або майданчиків для дронов або інших повітряних суден, щоб стежити за повітрям і морською діяльністю поблизу спірної ланцюга острівців, відомі як Сенкаку в Японії і Дяоюйдао в Китаї.

Раніше Японія і Філіппіни провели два спільних військово-морських навчань в районі Південно-Китайського моря. Японія також заявила, що може розпочати повітряне патрулювання в Південно-Китайському морі. Китай заявив, що буде розглядати це як втручання.

США неодноразово вимагали від Китаю припинити насипати острови в Південно-Китайському морі, адже ці дії, на думку Вашингтона, несе загрозу безпеці в цьому регіоні.

Пекін заявляв, США і Філіппіни перебільшують китайську загрозу біля спірних островів Спратлі.

13 травня Пекін зажадав т від США пояснень у зв'язку з планами направити авіацію і флот в Південно-Китайське море. Тоді ж стало відомо, що Пентагон розглядає можливість відправки військової авіації і флоту для забезпечення безпеки навігації в районі штучних островів Китаю, які Пекін звіврайоні спірних островів у Південно-Китайському морі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі