США розширили санкції на одне з найбільших нафтогазових родовищ РФ

Поділитися
США розширили санкції на одне з найбільших нафтогазових родовищ РФ США ввели санкції проти Південно-Киринського поля © Газпром
Розробка Південно-Киринського родовища - проект "Газпрому".

США включили в санкційний список щодо Росії одне з найбільших російських родовищ нафти і газу на шельфі.

Відповідна інформація була оприлюднена напередодні в урядовому журналі США Federal Register.

"Бюро промисловості та безпеки додає російське родовище нафти і газу, Південно-Киринське поле, що знаходиться в Охотському морі, в список підприємств, відносно яких введено санкції", - йдеться у рішенні.

Включення об'єкта до списку санкцій США означає, що уряд Штатів забороняє державним, а також приватним особам і компаніям вступати в будь-які ділові відносини з санкційних об'єктом.

"Уряд США ухвалив, що експорт, реекспорт та передача всередині країни будь-якого обладнання, яке підлягає експортному регулювання, для цього родовища будь-якою особою без попередньої згоди Бюро промисловості та безпеки містить ризики порушення секторальних санкцій проти Росії", - сказано в документі.

Південно-Киринське газоконденсатне родовище було відкрито в 2010 році. На даний момент воно входить в проект "Газпрому" "Сахалин-3". За інформацією "Ведомостей", за розміром запасів газу на шельфі воно поступається тільки Штокмановському родовищу "Газпрому" в Баренцевому морі. Запаси Південно-Киринського становлять майже 640 млрд куб. м газу і 97 млн т конденсату. Запаси нафти на родовищі складають 464 мільйонів тонн.

Це рішення послідувало через тиждень після чергового посилення санкцій проти РФ з боку США. Тоді список був розширений новими персональними санкціями проти росіян, деяких українців і навіть громадянином Фінляндії. Також в перелік санкцій потрапили нові компанії, включаючи український банк. Посилення обмежувальних заходів пояснили, крім реакції на невиконання Мінських угод, рішучістю США виключити лазівки, за яким російський бізнес обходив санкції.

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.

Санкції щодо Криму з боку Штатів і ЄС були введені в грудні 2014 року, проте в 2015 році дещо пом'якшені. Обмежувальні заходи щодо Криму в червні 2015 року були продовжені до літа 2016 року.

Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений. ЄС продовжив санкції проти Росії до кінця січня 2016 року.

Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.

На даний момент список санкцій ЄС, за інформацією "Інтерфакс-Україна", включає в себе 151 людину і 37 компаній.

У відповідь на санкції Заходу Росія також ввела обмежувальні заходи: ввела заборону на поставки практично всієї харчової продукції із західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних до Росії громадян США та ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі