США пред'явили обвинувачення пов'язаним з китайською розвідкою хакерам

Поділитися
США пред'явили обвинувачення пов'язаним з китайською розвідкою хакерам Розслідуванням з питання хакерів займалося ФБР США © wikimedia.org
Двоє громадян Китаю за 12 років зламали інформаційні сховища як мінімум 45 компаній, викравши з них важливу інформацію.

Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення двом хакерам, яких пов'язують з китайською розвідкою; за версією Мін'юсту США, за останні 10 років обвинувачені атакували більше 45 компаній. На поточний момент обвинувачені громадяни Китаю знаходяться на волі, передає BBC.

Офіційні обвинувачення висунула прокуратура південного округу Нью-Йорка, прокурор Джеффрі Берман подав до суду Манхеттена заяву, у якій говориться, що громадяни Китайської народної республіки Чжу Хуа та Чжан Шилун офіційно працювали в компанії під назвою Huaying Haitai у Китаї. Однак за версією державних обвинувачів насправді Хуа і Шилун є членами відомої хакерської групи APT10 (відомої також, як Red Panda, Stone Panda і CVNX) і тісно співпрацювали з міністерством державної безпеки Китаю.

"Обурливо, що американські компанії та урядові установи витратили роки на дослідження і долари на розвиток своєї інтелектуальної власності, у той час як обвинувачені просто вкрали її і отримали безкоштовно. Як нація, ми не допустимо, щоб таке нахабне злодійство залишилося без контролю", - заявив Берман.

Заступник Генерального прокурора США Род Розенштайн заявив, що хакери надали можливість для китайської розвідки мати доступ до конфіденційної ділової інформації.

"Це прямий обман і крадіжка, і це дає Китаю несправедливу перевагу за рахунок законослухняних підприємств і країн", - зазначив він.

За матеріалами ФБР, яке розслідувало справу, мінімум з 2006 та по 2018 рік Хуа і Шилун зламували комп'ютери з метою крадіжки інтелектуальної власності, а також конфіденційної ділової та технологічної інформації.

12 грудня з'явилася інформація, що адміністрація президента США Дональда Трампа має намір висунути Китаю обвинувачення у кібератаках та економічному шпигунстві. США постійно звинувачує Китай в економічному шпигунстві та кібератаках на сховища даних. Китай ці звинувачення відкидає.

Так, 9 червня стало відомо, що імовірно китайські хакери викрали з США 614 гігабайт секретних даних щодо новітньою ультразвукової ракеті для ВМС США; дані зберігалися у підрядника на незахищеному сервері.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі