США повинні переглянути свій підхід до Асада - Reuters

Поділитися
США повинні переглянути свій підхід до Асада - Reuters © Сергій Аксьонов/Facebook
В іншому випадку сирійський диктатор ще сильніше залежатиме від Ірану.

Адміністрація президента США Дональда Трампа почала відкочувати оголошене президентом виведення американського військового контингенту з Сирії. 19 грудня Трамп сказав, що ІДІЛ переможене; його чиновники визнають, що це не зовсім так. Спочатку Трамп наказав вивести війська протягом 30 днів, потім представники адміністрації заявили, що це займе чотири місяці, і після зовсім оголосили, що поки немає фіксованого графіка, пише у своїй колонці для агентства Reuters Джим Доббінс.

Автор зазначає, що спочатку виведення військ з Сирії було беззаперечним, і тепер воно явно обумовлене отриманням від Туреччини гарантій щодо їх поводдженням з сирійськими курдами - вимога, яка змусила президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана відмовитися від зустрічі з радником з національної безпеки Джоном Болтоном під час його візиту до Анкари.

"Незважаючи на напруженість у відносинах з Анкарою, всі ці зміни йдуть у правильному напрямку, визнаючи, що кампанія проти ІДІЛ не закінчена і що у США є залишкові зобов'язання перед своїми основними партнерами в цій боротьбі - сирійськими курдами. Зміна стратегії також свідчить про серйозне заворушення в адміністрації, оскільки чиновники на всіх рівнях намагаються виконати те, що представляється погано підготовленими інструкціями і нереалістичною політикою", - пише Доббінс.

Плутанина з приводу сирійської політики передувала оголошення президента про виведення військ. Трамп сказав, що раніше він дав Пентагону чіткий термін для виводу військ і відмовився продовжити його. Тим не менш, протягом декількох тижнів, що передували його грудневого заявою, Болтон і його посланник по Сирії Джеймс Джеффрі публічно стверджували, що американські сили будуть залишатися в Сирії до тих пір, поки це робить Іран і його проксі-війська - тобто до нескінченності. Тому президент не дав чітких вказівок, або його головні радники не сприйняли його керівництво всерйоз. Будь-яке пояснення буде причиною для занепокоєння, пише автор.

У телефонній розмові 14 грудня, яка передувала оголошенню про виведення військ, Трамп і Ердоган погодилися, що Туреччина візьме на себе боротьбу з залишковими елементами ІДІЛ в Сирії. Погляд на карту покаже, наскільки це неймовірно. ІДІЛ ховається в ізольованих осередках опору на іракському кордоні, а не на турецькому, і тисячі курдських військових утримують територію між ними. Географія ясно показує, що будь-яка майбутня кампанія проти ІДІЛ в долині річки Євфрат, ймовірно, буде проводитися курдами або режимом Асада і його союзниками з Росії та Ірану. Курди можуть вести цю боротьбу лише в тому випадку, якщо їх не будуть атакувати турки і якщо вони як і раніше отримують вигоду від американської техніки і авіаційної підтримки. Небажано, щоб цю територію контролювало сирійський уряд, однак ще гірше, щоб її утримувало ІДІЛ.

Ставлення Вашингтона до режиму в Дамаску також заслуговує перегляду, вважає автор. Президент Сирії Башар Асад є серійним військовим злочинцем, але Сполучені Штати раніше вже вели переговори з іншими лідерами з цієї категорії - сербським Слободаном Мілошевичем і ливійським Муаммаром Каддафі. Іран ніколи не піде з Сирії повністю, але його присутність зменшиться, коли громадянська війна закінчиться. Припинення цієї війни і надання можливості міжнародній допомозі у відновленні може забезпечити найкращі засоби для поступового скорочення іранського впливу. Союзники США в Перській затоці починають укладати мир з Асадом, щоб краще конкурувати з Іраном, за вплив там. Європейські уряди також стають неспокійними після недавніх змін у політиці США, які з меншою ймовірністю послідують прикладу Вашингтона. Стратегія Вашингтона при Обамі і Трампа передбачала "накласти витрати" на уряд у Дамаску в результаті дипломатичного остракізму і економічних санкцій. Цей каральний підхід є морально задовільним і політично доцільним, але з практичної точки зору він просто допомагає увічнити конфлікт і підтримувати залежність Асада від Ірану.

19 грудня Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ з Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти угруповання "Ісламська держава". На тлі рішення Трампа про виведення військ з Сирії міністр оборони США Джеймс Меттіс оголосив про свою відставку.

Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі