США поставили ультиматум Росії щодо збереження ракетного договору

Поділитися
США поставили ультиматум Росії щодо збереження ракетного договору
Договір може бути врятований у тому випадку, якщо РФ просто почне його виконувати, підкреслила Томпсон.

Заступник державного секретаря США з контролю над озброєннями і міжнародній безпеки Андреа Томпсон заявила про те, що Сполучені Штати вимагають від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) - в цьому випадку угоду може бути врятовано.

"Ми представили список умов, які повинні бути виконані. Але росіяни і самі прекрасно знають, що вони повинні зробити, щоб усунути допущені ними порушення договору: вони повинні знищити ракету, - сказала дипломат в інтерв'ю російській газеті "Коммерсантъ". "Це [модифікація ракети] вже не варіант. Наші технічні фахівці вивчили це питання і прийшли до висновку, що це не перевіряємо".

Договір може бути врятований у тому випадку, якщо РФ просто почне його виконувати, підкреслила Томпсон.

"Знищіть заборонені системи озброєнь і договір залишиться в силі. У Росії до 2 лютого ще є шанс повернутися до виконання договору", - зазначила вона.

Напередодні Томпсон заявила, що США почнуть вихід з ДРСМД з 2 лютого, стверджуючи, що у Вашингтоні не бачать дотримання домовленостей з боку Росії.

Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штаті з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД), так як російська сторона порушує умови, а Китай та інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.

У РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона "небезпечною". Для переговорів з цього питання Москву відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.

Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.

Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі