США переводять ядерну зброю з Туреччини в Румунії - ЗМІ

Поділитися
США переводять ядерну зброю з Туреччини в Румунії - ЗМІ США забирає з Туреччини свою ядерну зброю © nnm.me
Відносини між Вашингтоном і Анкарою погіршилися після невдалої спроби перевороту.

США почали переводити дислоцированное в Туреччині ядерну зброю в Румунію на тлі погіршення відносин між Вашингтоном і Анкарою, повідомляє інтернет-видання EurActiv з посиланням на незалежні джерела.

За словами одного з джерел, операція дуже складна в технічному та політичному плані.

"Це нелегко перемістити більше 20 одиниць ядерної зброї", - зазначив він.

Згідно з недавнім звітом Simson Center, пише EurActiv, близько 50 одиниць тактичної ядерної зброї США були розміщені з часів "холодної війни" на авіабазі "Інджирлік" в Туреччині, приблизно в 100 км від кордону з Сирією.

Під час невдалого перевороту у Туреччині заарештували командувача військовою базою "Інджирлік". Також турецьке уряд заборонив американським літакам приземлятися на базу і відлітати з неї.

Інше джерело повідомило EurActiv, що відносини між США і Туреччиною настільки зіпсувалися після спроби перевороту, що Вашингтон більше не довіряє Анкарі зберігати ядерну зброю, яка нині переміщують на румунську базу "Девеселу". На цій базі вже розміщений новий американський протиракетний щит, який викликає сильне невдоволення Росії.

Читайте також: У Туреччині планують зняти серіал про спробу державного перевороту

Раніше турецький Реджеп Тайіп Ердоган поставив владу США перед вибором між офіційною Туреччиною і ФЕТО – організацією опозиціонера Фетуллаха Гюлена. Турецькі власті вважають, що проживає в США Гюлена призвідником недавньої спроби військового перевороту.

Нагадаємо, спроба військового перевороту сталася в Туреччині в ніч з 15 на 16 липня, але завершилася провалом. Вже на наступний день почалися масові затримання і арешти. Не менш 45 тисяч осіб були затримані, звільнено або відсторонено від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецькі власті вважають недостатньо лояльними президентові Реджепу Тайипу Ердогану.

Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова"Вікно можливостей Реджепа Ердогана" DT.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі