США не виключають дій у відповідь на висновки про смерть Литвиненка

Поділитися
США не виключають дій у відповідь на висновки про смерть Литвиненка Критики російської влади часто зазнають погроз, залякування, а в деяких випадках – смерть © city-color.ru
Внутрішня політична обстановка в Росії поширюється за межі РФ, підкреслили у Білому домі.

Білий дім назвав "переконливими" докази, які зібрані для розслідування Великобританією смерті колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка, хоча доповідь ще не була ретельно вивчена".

За словами прес-секретаря Білого дому Джоша Ернеста, адміністрація не буде оголошувати про будь-які дії в якості прямої реакції на висновки доповіді, але додав, що не виключає "будь-які відповідні кроки у майбутньому".

"Я не буду оголошувати про будь-які дії сьогодні в якості прямої реакції на ці висновки, але я, звичайно, не виключаю будь-які відповідні кроки в майбутньому, в тому числі – більш уважний погляд на фактичне розслідування", - зазначив представник адміністрації Обами.

"Є деякі непристойні подробиці у цій справі, і вона виглядає так, наче взята прямо зі шпигунського роману в тій чи іншій формі", – сказав Ернест.

Він додав, що "...доповідь також вказує на шлях, по якому політична обстановка, існуюча в даний час всередині Росії, поширюється за межі Росії".

"Ми бачимо, що критики і політичні опоненти російської влади часто зазнають погроз, залякування, а в деяких випадках – смерть. Ця готовність ігнорувати основні зобов'язання, що стосуються прав людини, свободи слова і можливості говорити і поширювати свої погляди, навіть якщо вони критичні щодо уряду, вже давно викликають у нас стурбованість внутрішнім становищем речей в Росії", – повідомив представник Білого дому.

30 липня під час відкритих слухань у справі Олександра Литвиненка в Лондоні офіційний представник служби поліції заявив, що "російська держава в тій чи іншій формі причетна до вбивства колишнього співробітника ФСБ. Він також зазначив, що ніколи не стане достеменно відомо, наскільки серйозною була загроза зараження для жителів Лондона і які будуть довгострокові наслідки застосування полонію. Він погодився з оцінкою адвоката вдови Литвиненка Марини, що мова фактично йшла про "ядерний теракт на вулицях Лондона".

Литвиненко працював у ФСБ в 1990-х роках, але після еміграції став критиком російських властей. Він помер у Лондоні в листопаді 2006 року від отруєння полонієм. Британська влада заявила, що причиною смерті стало отруєння радіоактивним ізотопом полонію, і офіційно назвали Лугового і Ковтуна підозрюваними у вбивстві.

Велика Британія провела відкрите розслідування смерті Литвиненка, який помер у 2006 році в Лондоні від отруєння полонієм. У розпорядженні Агентства національної безпеки США виявилися електронні копії переговорів між Москвою і Лондоном, які велися незабаром після того, як він захворів у результаті отруєння. Британські спецслужби мають у своєму розпорядженні докази причетності Москви до смерті Литвиненка, але ці дані "неприйнятні" для представлення в суді.

Пізніше видання The Guardian повідомило, що під час відкритого слухання в суді Лондона було оголошено, що головний підозрюваний у цій справі Андрій Луговий провалив тест на детекторі брехні у 2012 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі