США не повинні дозволити Путіну зруйнувати НАТО – Time

Поділитися
США не повинні дозволити Путіну зруйнувати НАТО – Time Путін хоче зробити те, що не вдалося СРСР: зруйнувати НАТО © europeanwesternbalkans.com
Колишній заступник начальника штаба НАТО звертає увагу на жорстокість Кремля в Грузії і Україні, а також на його тиск на союзників у Східній Європі.

Для НАТО настали нелегкі часи. Альянс знову зіштовхнувся з мілітаризованою і агресивною Росією біля своїх кордонів у той час, як терористи влаштовують атаки за атакою на вулицях Парижа, Анкари, Стамбула і Брюсселя.

Про це на сторінках Time пише колишній заступник начальника штабу НАТО Джеймс Фоулі, який нагадує про заяву Генерального секретаря Єнса Столтенберга про необхідність посилити присутність сил Альянсу на східному фланзі і зокрема в Балтії, яка найбільше боїться агресії Володимира Путіна.

Президент Росії ніколи не приховував свої цілі, зокрема взяти реванш за наслідки завершення Холодної війни і розпаду СРСР, а також відновити колишній статус Росії як "суперсили", рівної США.

"Ці амбіції мають серйозні наслідки для всієї Європи", - вважає Фоулі, який нагадує про війну в Україні.

Він зауважує, що тепер колишній радянські республіки перебувають під постійним ризиком російської агресії. А країни, які колись були сателітами СРСР, а тепер входять в НАТО, зіштовхнулися з серйозним тиском з боку Росії. Навіть потужна у військовому плані Туреччина нервує через вплив Москви на Вірменію і її воєнну авантюру в Сирії, тобто притул до турецького кордону.

"Можна сказати, що кінцева мета Путіна – добитися того, що не вдалося в СРСР: розвалити НАТО і назавжди вигнати США з Європи", - вважає автор, додаючи, що замість Альянсу російський президент хоче створити нову архітектуру безпеки в Європі, в центрі якої буде стояти Росія.

Саме тому, на його думку, потрібно зміцнити сили стримування НАТО на східному фланзі, щоб вони могли запобігти спалаху конфліктів і нейтралізувати спроби залякування. Зокрема, потрібно відправити додаткові сили в Східну Європу і Балтію. Туреччині підкріплення не потрібне, але їй необхідна дипломатична солідарність у протистоянні загрозам з боку Росії.

Автор переконаний, що Путін намагається за допомогою залякування і вмовлянь розділити країни НАТО. Однак Альянс вистояв перед російським натиском в часи Холодної війни і може зробити це зараз.

"Враховуючи, яку агресію продемонстрував Путін в Грузії і Україні, а також його жорстокість в Сирії і Чечні, стає очевидно, що для збереження безпеки в Європі США потрібно посилити і заспокоїти союзників, на яких сьогодні тисне Росія. Це найкращий спосіб запобігти агресії і зберегти мир. Такий урок Холодної війни не можна забувати", - пише Фоулі.

Тим часом, глава Пентагону назвав НАТО важливим інструментом стримування агресії Росії. Таким чином Картер відповів на звинувачення кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа, який назвав альянс "застарілим" і таким, що вимагає серйозних змін.

Нещодавно Картер озвучив п'ять глобальних стратегічних проблем для США. На перше місце він поставив Росію. Він назвав Росію і Китай "найбільш яскравими суперниками", які мають і продовжують розвивати військові системи з метою нейтралізувати перевагу США в окремих сферах.

Раніше головнокомандувач військами НАТО генерал Філіп Бридлав знову озвучив свою позицію щодо того, що Росія є головною світовою загрозою. Також він підкреслив реваншистський характер політики Росії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі