США не хочуть захищати Україну, а ЄС бере з них приклад – WSJ

Поділитися
США не хочуть захищати Україну, а ЄС бере з них приклад – WSJ ЄС бере приклад з США, які не хочуть захищати Україну від Росії. Ілюстрація © kmv.gov.ua
На кордоні України стоять 14 тисяч військ Росії, але Німеччина і Франція на це ніяк не реагують.

Після зустрічі з Володимиром Путіним президент Франції Франсуа Олланд розповідав журналістам, що перемир'я на Сході України великою мірою виконується, а тяжке озброєння було відведене. І такі коментарі французького президента дуже дивні.

Про це сьогодні на сторінках Wall Street Journal пише Джон Вінокур, який додає, що на початку тижня адміністрація Олланда, як і решта лідерів країн-учасниць НАТО, отримали від Вашингтона "розсекречену інформацію" щодо присутності російських військ і озброєння вздовж фронту на Сході України. В них також йшлося про те, що 14 російських батальйонів розташовані вздовж кордону України. В цілому тут наказу Кремля чекають 14 тисяч російських солдатів. Це найбільша кількість з минулого літа. Напад Росії може відбутися в будь-який момент.

Але ця інформація не викликала жодної реакції з боку Франції і Німеччини, на які адміністрація президента США Барака Обами поклала відповідальність у питанні щодо України. А в Єлисейському палаці навіть використали слово "стабільність", щоб охарактеризувати ситуацію в Донбасі.

Автор ставить питання, чому Франсуа Олланд і Ангела Меркель ігнорують інформацію США про війська, які загрожують Україні.

"Вони не хочуть, щоб нові факти заважали потенційному перегляду мінських домовленостей, щоб пом'якшити санкції проти Росії і добитися поступок з боку України. Вони бояться, що повториться невдалий досвід Європи в Косово, коли виявилося, що європейці не здатні врегулювати війну на континенті без участі США. Вони хочуть уникнути введення банківських санкцій чи будь-яких військових заходів, таких як постачання Україні зброї", - вважає оглядач.

Оглядач додає, що жорсткі заяви у Вашингтоні теж не лякають нікого в Москві після того, як Обама пішов на поступки щодо Сирії в 2013 році. Білий дім не хоче серйозно вступати в протистояння з Москвою через Україну, тому що вона має зв'язки з Іраном і Сирією. У Москви позиція Вашингтона викликає сміх.

В цей же час, не лише Росія не сприймає серйозно позицію і заяви США. Їх також ігнорують і союзники в Євросоюзі.

"Те, що Олланд зараз ухиляється від попереджень щодо можливої військової агресії Росії – ще один індикатор глобальної трагедії 2015 року, яку підживлює слабкість адміністрації Обами", - йдеться в статті.

В цей же час, в Адміністрації президента України повідомляють, що країни ЄС надають Україні зброю, але це секрет. Про це сказав заступник голови адміністрації Віталій Чалий.

"Ми не можемо все розказувати: що і з якої країни ми отримуємо. Але повірте мені: це є. Дещо озвучується, дещо тримається, можливо, за кадром", - зазначив заступник глави АП.

Раніше прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Україна потребує оборонну зброю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі