США нададуть на порятунок фермерів $ 12 мільярдів через торгові війни

Поділитися
США нададуть на порятунок фермерів $ 12 мільярдів через торгові війни Фермери США стурбовані торговельною політикою чинного президента Трампа. © YouTube/SkriptaTV
Трамп обіцяє фермерам надати нечувану раніше підтримку в результаті втрати ринків збуту.

Адміністрація Трампа надасть допомогу в розмірі 12 млрд. дол. США фермерам, які постраждали від падіння цін на сільськогосподарські культури і худобу в умовах стрімкої торгової війни.

Допомога буде представляти собою як прямі виплати фермерам, закупівлю продукції для програм продовольчої допомоги, так і пошук нових ринків збуту, сказав в середу журналістам міністр сільського господарства Сонні Пердью.

"Фермери стануть найбільшими бенефіціарами. Ми відкриваємо нові ринки. Просто спостерігайте, що буде, трохи терпіння", - сказав Трамп під час виступу у вівторок в Канзас-Сіті, штат Міссурі, передає Bloomberg.

Фермери в США є ключовою частиною сільської політичної бази, яка надала підтримку Дональду Трампу на виборах в 2016 році. Однією з обіцянок Трампа було те, що фермери зможуть вийти з торговельної війни без втрат. Тим не менш, тривалий торговий спір, який торкнеться осіннього збору урожаю і середньострокові вибори, дозволяють фермерам засумніватися у позитивному результаті.

"Допомога надасть тимчасове полегшення для наших фермерів і власників ранчо", - сказав Зіппі Дюваль, президент Американської федерації фермерських господарств, найбільшої американської фермерської групи. "Але ми не можемо перебільшувати страшні наслідки, з якими стикаються фермери та власники ранчо у зв'язку з втраченими експортними ринками, - додав він, - і ми будемо продовжувати наполягати на припиненні торгової війни".

План надання грошової підтримки, який не потребує схвалення Конгресу, був розгорнутий всього за два дні до того, як Трамп відправиться в Айову, найбільший штат з виробництва сої. Як зазначає видання, державна підтримка фермерських господарств не є рідкісним явищем у США. Але така величезна підтримка буде надана вперше. Президент Барак Обама свого часу виділив 170 мільйонів доларів, щоб допомогти фермерам, що постраждали внаслідок посухи у 2012 році.

Сільське господарство - рідкісна американська промисловість, яка управляє профіцитом торгівлі, з прогнозованим 21 мільярдом доларів у цьому році. Канада, Китай і Мексика є трьома найбільшими покупцями сільськогосподарських товарів США, на які припадає 43 відсотка покупок в 2017 році. Всі троє втягнуті у конфлікти зі США.

Особливо сильно постраждали соєві боби, другий за величиною врожай у США після кукурудзи. В минулому році експорт у Китай становив близько однієї третини доходів від олійних культур. Міністерство сільського господарства США прогнозує на початку цього місяця, що середні ціни на соєві продукти, які виплачуються фермерам, впадуть на 75 центів до 9,25 долара за бушель в наступному році, і потенційна втрата складе понад 3,2 млрд. дол. США, виходячи з очікуваного врожаю.

Передбачається, що державні виплати фермерам у 2018 році, не включаючи субсидії на страхування врожаю або оголошену у вівторок допомогу, складуть 9,2 млрд. дол. США, що є найнижчим показником з 1997 року, згідно з оцінками Міністерства сільського господарства США.

Нагадаємо, раніше президент США розкритикував торгові угоди з Євросоюзом і Китаєм, назвавши їх "грабунком" Сполучених Штатів. Трамп заявив, що США - "пограбована скарбничка" і закликав країни торгувати чесно, інакше санкцій не уникнути.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі