США мають причини захищати Україну – National Interest

Поділитися
США мають причини захищати Україну – National Interest Обама помиляється, коли вважає, що США неварто захищати Україну
Колишні американські посли вважають, що Росія не наважиться посилити наступ, якщо в українців буде американська зброя.

В інтерв'ю журналу The Atlantic президент Барак Обама, відповідаючи на питання про дворічну російську-українську війну, сказав, що нібито у Москви є стратегічні інтереси в Україні, яких немає у Вашингтона.

До того ж, оскільки Україна не входить в НАТО, вона завжди буде під загрозою російського військового домінування. Тож треба "чітко розуміти, які наші ключові інтереси і за що ми готові йти на війну".

"Тяжко сперечатися з такою точкою зору, якщо не враховувати, що президент вигадав страшилку. США могли б більше допомогти Києву опиратися агресії Кремля і не вступати у війну проти Росії", - пишуть на сторінках National Interest колишні посли США в Україні Джон Гербст і Стівен Пайфер.

На їхню думку, у Вашингтона є серйозні причини підтримувати Україну. Перед усім, тому що ревізіонізм Кремля націлений на підрив порядку у Європі, який встановився після Холодної війни. До того ж, Володимир Путін проголосив своє "право" захищати російськомовних людей у будь-якій країни. Цим він виправдав війну проти Грузії в 2008 році і проти України в 2014-му. І враховуючи це, неможна не звернути увагу на те, що 25% населення Естонії і Латвії припадає саме на етнічних росіян. А ці балтійські країни вже є членами НАТО. Росія вже влаштовує провокацію за провокацією в Балтії.

І, на думку американських дипломатів, якщо змусити Путіна заплатити високу ціну в Україні, він навряд чи наважиться на агресію в Балтії. Інакше ситуація може скотитися до війни, якої президент Обама якраз хоче уникнути.

Більше того, автори нагадують про Будапештський меморандум, який підписали США, Росія і Великобританія як гаранти українського суверенітету і територіальної цілісності. В обмін на ці гарантії Україна погодилася відмовитися від близько двох тисяч ядерних боєголовок, ракет і бомбардувальників. Тоді це була велика перемога американської політики і угоди про нерозповсюдження ядерної зброї. Однак, порушення Москвою меморандуму стануть аргументом для інших країн, щоб не відмовлятися від ядерної зброї.

"Адміністрація Обами рідко згадує про Будапешський меморандум. Але він якраз дає відповідь на питання Обами: "Чому США повинні втручатися?", - яке він озвучив під час інтерв'ю з Годбергом", - йдеться в статті.

Колишній посли США в Україні радять Вашингтону домовитися з партнерами в ЄС про надання додаткової фінансової підтримки Києву в обмін на проведення реформ і боротьбу з корупцією. Крім того, Америка повинна надати додаткову військову допомогу.

Пайфер і Гербст нагадують про свій звіт, який вони представили Конгресу, з порадами щодо того, яке озброєння потрібно передати українській армії, щоб зробити ескалацію війни в Донбасі занадто дорогою для Кремля. Тоді їхню пропозицію відкинули, пояснюючи це тим, що американська зброя в руках українських солдатів може спровокувати Москву на наступ.

"Чи може Москва піти на ескалацію, якщо США передадуть протитанкове озброєння? Звісно. Але чи піде Москва на це, зважаючи на ризик втрати ще більше солдатів, смерть яких Кремль так яро приховує від громадськості, і коли над нею нависне загроза посилення санкцій проти економіки, яка вже загрузла в рецесії?" - пишуть американські дипломати.

Читайте також: Екс-посол США вважає, що Обама недооцінює значення України

Вони нагадують, що жоден експерт не закликає Вашингтон відправити американських солдатів воювати за Україну. Так само не йдеться про передачу озброєння високого класу. Однак аргумент, що передача зброї Україні призведе до війни між США і Росією, на думку авторів, не витримує критики. Пайфер і Гербст додають, що цей крок міг би наблизити реальне завершення конфлікту в Донбасі.

Раніше в інтерв'ю журналу The Atlantic президент США Барак Обама пояснив, чому США не будуть воювати за Україну. Він переконаний, що в Україні немає важливих американських інтересів, за які Вашингтону було б варто вступати в конфлікт з Москвою.

Раніше Конгресмен США від штату Пенсільванія Джозеф Піттс пояснив, чому Обама не передає зброю Україні. За його словами, американський президент-нобелівський лауреат миру надто сконцентрований на своїй "політичній спадщині". Він не хоче, щоб його згадували як президента, який розв'язав ще одну війну.

У свою чергу, колишній радник міністра оборони США з питань України, Росії і Євразії Евелін Фаркас радить озброїти Україну до нового наступу Росії. На її думку, це збалансує сили в конфлікті і пошле Москві чіткий сигнал, що подальша ескалація насильства буде дорого їй коштувати.

Раніше екс-глава ЦРУ також закликав надати Україні "Джавеліни". Він підкреслив, що мова йде виключно про оборонне озброєння, яке "не змінить хід війни, але принципово змінить здатність української армії не допустити того, щоб в України забрали ще якусь частину її землі".

Призначений послом України в США Валерій Чалий в інтерв'ю DT.UA сказав, що Україна, яка віддала 1240 ядерних боєголовок, повинна мати право отримати від Америки, якщо знадобиться, хоча б тисячу Javelin. Чалий також повідомив, що Україна отримує зброю, в тому числі і летальну, від десяти країн Європи.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі