США і Росія створюють один для одного незручності, як в часи Холодної війни - The Times

Поділитися
США і Росія створюють один для одного незручності, як в часи Холодної війни - The Times Москва і Вашингтон обмінюються капостями.
Кремль і Вашингтон повертають рецепти Холодної війни.

Створення перешкод для росіян, які хочуть подорожувати в США, - це рецепт часів Холодної війни. До падіння СРСР 26 років тому, Кремль ускладнював життя громадян Заходу на своїй території, особливо дипломатів, журналістів і бізнесменів. А США відповідали тією ж монетою.

Про це на сторінках The Times пише Чарльз Бремнер, який очолював московське відділення Reuters в 1983-1986 роках.

Деякі заходи були продиктовані безпекою. Приміром, за людьми стежили. Росіяни застосовували великі ресурси для шпигування за західними експатами і їхніми родинами. Їх змушували жити в помешканнях, нашпигованих різною прихованою технікою, щоб шпигунам було легше виконувати свою роботу. Радянські дипломати у Вашингтоні, Лондоні і інших столицях теж жили під пильним, хоч і менш нав'язливим наглядом.

Але створити незручності було метою багатьох обмежень. Працівникам посольств і журналістам потрібно було за тиждень подавати заяву про поїздку за межі Москви. І можна було легко отримати відмову без будь-яких пояснень. Схожі правила існували і на Заході для радянських громадян.

Оскільки СРСР був поліцейською державою, йому було легше створювати проблеми для іноземців, ніж Заходу. Якщо не враховувати короткий період в 70-х роках, іноземцям не можна було телефонувати закордон аж до другої половини 80-х років. Телефонні розмови треба було замовляти у оператора. Факси були заборонені. У росіян на Заході не було таких неприємностей.

Переслідування теж практикувалося. Щоб попередити чи залякати експатів, агенти КДБ пошкоджували машини, викрадали майно і навіть вдавалися до насильства. Росіяни в ті часи казали, що Захід робить те ж саме з радянським персоналом, хоч і не визнає цього.

Як повідомлялося, Сполучені Штати Америки призупиняють з 23 серпня видачу неімміграційних віз для громадян Росії. Видача віз в Москві буде відновлено з 1 вересня, консульства ж призупиняють видачу віз на невизначений термін. Посольство США пояснило свої дії скороченням штату дипломатичного персоналу в РФ.

30 липня президент Росії Володимир Путін пообіцяв вислати з країни 755 співробітників американського посольства та консульств у відповідь на прийнятий Конгресом США закону про санкції проти керівництва РФ. У Росії функціонують три генконсульства США: в Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі та Владивостоці.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі