США і КНДР домовилися на саміті в Сінгапурі про довгий процес, а не про швидкий результат - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
США і КНДР домовилися на саміті в Сінгапурі про довгий процес, а не про швидкий результат - експерт Денуклеарізація, про яку домовилися Трамп і Кім Чен Ин, буде тривалим процесом © Official White House Photo by Shealah Craighead
Обидві сторони усвідомлюють, що реальні угоди найближчого майбутнього будуть набагато скромнішими від загальної домовленості, досягнутої в Сінгапурі.

Американська і північнокорейська сторона усвідомлюють, що денуклеаризація Корейського півострова, про яку глава Білого дому Дональд Трамп і лідер КНДР Кім Чен Ин домовилися на саміті в Сінгапурі, буде поетапною і довгою. Про це в матеріалі для ZN.UA: "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" написав доцент інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Віктор Константинов.

Експерт вважає, що позитивний ефект від проведення саміту для міжнародної безпеки очевидний, а от оцінити однозначно його результативність важко.

"Основа домовленості, досягнутої в Сінгапурі, - американські гарантії безпеки КНДР в обмін на відмову останньої від ядерної зброї. Саме така формула закріплена у спільній заяві, підписаній лідерами двох країн за підсумками зустрічі. Але конкретні механізми не обумовлені навіть у загальних рисах. Немає ні термінів, ні механізмів контролю, ні конкретних гарантій виконання. Зате є з надлишком продемонстрована обережність в оцінці найближчої перспективи досягнутих домовленостей. Хоч Трамп кілька разів і підкреслював, що очікує від північнокорейської сторони "дуже швидких кроків з реалізації домовленостей", він залишив для себе шляхи до відступу. Чого варті його слова на підсумковій прес-конференції: "Через півроку може виявитися, що я помилявся", - щодо готовності лідера КНДР виконувати свої обіцянки", - зазначив він.

На думку Константинова, фактично сторони прийняли як даність, що процес буде поступовим і тривалим. Вони усвідомлюють, що реальні угоди найближчого майбутнього будуть набагато скромнішими від загальної домовленості, досягнутої в Сінгапурі.

"Фактично лідери США і КНДР домовилися про довгий процес, а не про швидкий результат. Це - дуже важливий тактичний результат. Трамп, нарешті, отримав "велику дипломатичну перемогу". Недаремно він багаторазово підкреслював: він добився результату там, де не могли домогтися успіху його попередники", - написав експерт.

Він додав, що опоненти президента будуть критикувати і сам саміт, і відсутність конкретики в домовленостях, але для команди президента і для його прихильників саміт у Сінгапурі - "перемога без лапок, яку можна пред'явити як явне свідчення спроможності нинішнього господаря Білого дому в міжнародній політиці".

Читайте також: Вчені виявили в Перу нові геогліфи

12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризації Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються в силі.

Детальніше про саміт США і КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт в Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі