США повинні забезпечити дотримання нафтових санкцій проти Ірану — Bloomberg

Поділитися
Білий дім був більше стурбований зростанням цін на нафту, ніж збільшенням видобутку іранської нафти.

Якщо вірити китайському уряду, країна не імпортує нафту з Ірану. Але реальність така, що Китай просто ребрендує кожен барель іранської нафти, який він імпортує, на малайзійську — найпростіший і найдешевший спосіб обійти санкції США, кажуть нафтотрейдери. Американські законодавці, розчаровані пасивністю Білого дому, намагаються змусити президента Джо Байдена діяти. У суботу 20 квітня Палата представників Конгресу США ухвалила закон "Про припинення приховування іранської нафти". Очікується, що Сенат незабаром схвалить цей закон, а перше голосування відбудеться вже сьогодні. Оскільки це пов'язано з довгоочікуваними пакетами допомоги Україні та Ізраїлю, Білий дім заявив, що не накладатиме вето на цей законопроєкт, повідомляє Bloomberg.

"Правда полягає в тому, що США не потребують нових санкцій щодо іранської нафти — їм потрібно забезпечити дотримання тих, які вони вже ввели", — пише Bloomberg.

За останні кілька років або Білий дім закривав очі на стрімке зростання китайських закупівель іранської нафти, а Байден, схоже, був більше стурбований зростанням цін на нафту, ніж збільшенням видобутку іранської нафти, або китайські та іранські махінації перехитрили американських урядовців. Таким чином видобуток іранської нафти минулого місяця зріс до шестирічного максимуму — 3,3 мільйона барелів на день, що на 75% більше від мінімальної позначки в 1,9 мільйона барелів під час санкцій "максимального тиску", запроваджених колишнім президентом США Дональдом Трампом наприкінці 2020 року.

Закон "Про припинення приховування іранської нафти" не почне застосовуватися протягом 180 днів після того, як Байден підпише його. Якщо він буде підписаний на початку наступного місяця, то перші санкції можуть бути застосовані не раніше, ніж за тиждень до президентських виборів у США.

Крім того, він передбачає санкції для тих портів і нафтопереробних заводів, які "свідомо" працюють з іранською нафтою. Але він дозволяє будь-кому стверджувати про свою невинуватість, якщо він може надати документи, які свідчать, що барелі походять з іншого місця. Тімм Шнайдер, незалежний нафтовий аналітик зазначає, що Іран досить добре навчився передавати нафту з судна на судно, використовуючи різні прапори, "що може полегшити сторонам аргументацію, що вони не "свідомо" купували іранську нафту".

Минулого року Іран був другим за величиною джерелом додаткового видобутку нафти у світі, поступаючись лише сланцевій промисловості США. Нове законодавство США навряд чи змінить цю картину для іранської нафти. Але закон "Про припинення приховування іранської нафти" може мати вплив у 2025 році.

Закон також вимагає від Державного департаменту США представити "стратегію протидії ролі" Китаю в "ухиленні" від американських санкцій, зосередивши увагу на кількості суден, задіяних у контрабанді нафти між Іраном і Китаєм, і будь-якому "втручанні" Пекіна, що заважає США забезпечувати дотримання ембарго.

Цей закон є кроком у правильному напрямку. Але він з'явився надто пізно, з надто великою кількістю застережень і залишає Білому дому надто велику свободу дій. До листопадових виборів Тегеран все ще має зелене світло, щоб експортувати стільки нафти, скільки зможе вважає, Bloomberg.

Нагадаємо, що агентство Reuters повідомляло, що торгівля нафтою Ірану з Китаєм сповільнюється, адже Тегеран затримує поставки та вимагає підвищення цін. Цей крок може бути наслідком послаблення санкцій США проти нафти Венесуели, що перенаправило поставки та підвищило ціни для Китаю.

 

 



Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі