Справа проти Манафорта стосується Росії, а не України - NYT

Поділитися
Справа проти Манафорта стосується Росії, а не України - NYT Манафорт був людиною Кремля спочатку в Києві, а потім і у Вашингтоні.
Екс-голова виборчої кампанії Трампа був людиною Кремля в Києві, а пізніше зайняв цю ж роль у Вашингтоні.

Прес-секретар Білого дому Сара Хакабі Сандерс наполягає, що обвинувачення проти Пола Манафорта і Річарда Гейтса "не мають нічого спільного з кампанією президента чи передвиборчою активністю". Чиновники з адміністрації відкидають злочинні дії колишнього голови виборчого штабу Дональда Трампа, підкреслюючи, що йдеться лише про відмивання грошей і Україну. І нібито справа ніяк не стосується Росії, втручання якої розслідує спеціальний представник Департаменту юстиції США Роберт Мюллер.

Але його робота в Україні, яка почалася в 2006 році, завжди стосувалася Росії. Такою ж вона була і під час американських виборів.

Про це на сторінках лояльного до Демократичної партії видання New York Times пише колишній помічник міністра оборони США Евелін Фаркас.

"Манафорт не поїхав в Україну, щоб працювати в інтересах демократії, Західної Європи чи США. Він був там для того, щоб допомогти дедалі більш корумпованому і лояльному до Росії політику, який став маріонеткою Кремля під час роботи Манафорта на нього. У контексті протистояння між демократією і автократією його потенційно незаконні дії демонструють, яку сторону він зайняв", - пише вона.

Фаркас нагадує, що з моменту проголошення незалежності в 1991 році Україна розривалася між Західною Європою і Росією. В 2004 році НАТО рішуче розширився на схід, надавши членство низці пострадянських країн. Того ж року в президентських виборах в Україні брав участь проросійський кандидат від "Партії регіонів" Віктор Янукович. Таким чином, країна стала межею змагання між демократичним Заходом і Росією. Фаркас пригадує про "Помаранчеву революцію", яка стала реакцією українців на спробу фальсифікації результатів виборів. А також про те, як Манафорт у 2010 році допоміг Януковичу взяти реванш і стати президентом України. Його кампанія була націлена на виборців у східних регіонах, вона виступала проти зближення з НАТО і просувала збільшення впливу російської мови.

Манафорт і Гейтс отримали десятки мільйонів доларів за свою роботу. Володимир Путін, який вже вторгся і окупував частину Грузії, дав зрозуміти, що Москва прагне не дозволити Україні приєднатися до НАТО, щоб вона лишалася жорстко прикута до Росії. Фаркас нагадує про "Революцію гідності", яка змінила курс України на проєвропейський. Після цього Росія розв'язала війну, окупувавши Крим і деякі райони Донецької і Луганської областей.

Янукович втік з України, але Манафорт все одно продовжив працювати в країні. Його клієнт - партія "Опозиційний блок", яка стала наступницею "Партії регіонів". Вона зберегла проросійський і антизахідних курс в політиці. Після цього у 2016 році Манафорт став головою виборчого штабу Дональда Трампа. В липні того року на "Республіканській конвенції" команда Трампа втрутилася і ослабила позиції республіканців щодо України. Зокрема вона виступила проти прихильників передачі летальної зброї українській армії. А тим часом, Трамп хвалив Путіна, виступаючи за тісніші відносини з Росією. Ці його заяви звучали на тлі критики на адресу НАТО і колективної оборони.

"Ми знаємо, що Янукович був людиною Путіна в Києві. А тому опосередковано таким же був і Манафорт. Ми не знаємо, до якої міри Манафорт був людиною Путіна у Вашингтоні. Можливо, у мабутньому це дізнаються присяжні", - йдеться в статті.

Нагадаємо, що 30 жовтня екс-голова штабу Трампа і політконсультант Януковича Пол Манафорт здався ФБР. Офіційні обвинувачення були висунуті ще в п'ятницю, але у той час федеральний суддя запечатав їх і не розголошував.

Правоохоронні органи США пред'явили Манафорту і його діловому партнеру Ріку Гейтсу обвинувачення по 12 пунктах. Зокрема,вони обвинувачуються у "змові проти США, відмиванні грошей, наданні неправдивих відомостей і неподанні звітів закордонних банківських рахунків". Значна частина обвинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Суд відправив Манафорта та Гейтса під домашній арешт, а також призначив обом застави: Манафорту у розмірі десяти млн доларів, Гейтсу – п'яти млн доларів. Підозрювані своєї провини не визнають. Полу Манафорту загрожує до 80 років позбавлення волі, якщо його вина буде доведена, його партнерові Ріку Гейтсу - до 70 років в'язниці.

Детальніше про судову справу проти Пола Манафорта читайте в статті Марії Денисенко "Отруєння малими дозами" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі