Спікер палати представників США пообіцяв зірвати угоду з Іраном

Поділитися
Спікер палати представників США пообіцяв зірвати угоду з Іраном У палаті представників США незадоволені угодою з Іраном © rferl.org
На його думку, угода являє загрозу для американського народу,

Угода між Іраном і "шісткою" містить безліч недоліків, і тому слід зробити все можливе, щоб зірвати його реалізацію. Про це заявив спікер палати представників Джон Бенер.

"Члени конгресу будуть задавати дуже серйозні питання сьогодні у другій половині дня, коли ми зустрінемося з представниками адміністрації США. І це пов'язано з тим, що дана угода - погане. Воно являє загрозу для американського народу, і ми зробимо все можливе, щоб зірвати його", - сказав він.

Крім того, лідер республіканської більшості в сенаті Мітч Макконнелл зазначив, що не згоден з позицією адміністрацією США, згідно з якою Вашингтону потрібно було зробити вибір між досягненням угоди по атому з Іраном і війною з цією країною.

"Ні одна серйозна людина не вірить в це", - заявив він.

Крім того, ще один республіканський сенатор Джон Корнін, висловив думку про те, що США, надавши додатковий тиск на Іран, могли добитися від нього більш значних поступок на переговорах по атому.

"Існують і більш жорсткі санкції, які змусять Іран почати переговори по більш правильному, гарному, угодою", - вважає він.

Ці заяви конгресмени зробили перед зустріччю з держсекретарем США Джоном Керрі, міністром енергетики Ернестом Монизом і міністром фінансів Джеком Ллю. В ході цих переговорів, які пройдуть за закритими дверима, члени адміністрації США постараються переконати конгресменів підтримати укладена угода з іранського атома.

Іран і "шістка" погодили історичне ядерна угода 14 липня. Згідно з умовами документа, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки і отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї" .

У Конгресі США її різко розкритикували, однак президент Барак Обама вважає угоду по Ірану порятунком від близькосхідної війни і впевнений, що ця угода є єдиною альтернативою в ситуації початку гонки ядерних озброєнь.

При цьому глава Державного департаменту США Джон Керрі висловив стурбованість різкою зміною тону Ірану після ядерної угоди.

Іран викрили у розробці ядерної програми ще в 2002 році. За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми велася у форматі "шістки" (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран велися з 2013 року.

Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі