Спецслужби США впевнені в причетності Росії до акустичних атак на дипломатів - NBC

Поділитися
Спецслужби США впевнені в причетності Росії до акустичних атак на дипломатів - NBC Американська розвідка перехопила повідомлення Росії
Поки немає всіх доказів, щоб пред'явити публічні звинувачення на адресу Росії за напади, один з яких призвів до розриву дипломатичних відносин США і Куби.

Спеціальні служби США впевнені в тому, що за "акустичними атаками" на американських дипломатів у посольстві Сполучених Штатів на Кубі і в Китаї стояла Росія. Спецслужби з'ясовують, які саме пристрої для цього використовували росіяни, повідомляє з посиланням на джерел NBC.

Підозра про те, що Росія, ймовірно, стоїть за нападами, підкріплюється доказами перехоплення повідомлень, відомих в розвідувальному співтоваристві, як сигнали розвідки, накопичені в ході тривалого і постійного розслідування з участю ФБР, ЦРУ та інших агентств США.

Проте наголошується, що на сьогоднішній день немає всіх доказів, щоб пред'явити публічні звинувачення на адресу Росії за інциденти, які сталися в 2016 і 2018 роках, один з яких став причиною розриву дипломатичних відносин між США та Кубою.

Хоча США вважають, що складні апаратні засоби чи інша електромагнітна зброя, ймовірно, використовувалися проти державних службовців, вони також вивчають можливість використання однієї або кількох додаткових технологій, можливо, в поєднанні з мікрохвилями.

У вересні минулого року повідомлялося про те, що у 21 співробітника посольства США на Кубі погіршилися слух, зір і орієнтація в просторі. У Вашингтоні встановили, що вони піддалися "акустичним атакам" через використання кубинською розвідкою невстановленого обладнання. Держдепартамент прийняв рішення відкликати більшість дипломатів з Гавани і зажадав від 15 співробітників посольства Куби залишити Вашингтон найближчим часом.

Вперше США запровадили санкції проти Куби і розірвали з нею дипломатичні відносини на початку 1960-х років після комуністичного перевороту й експропріації власності американських громадян і компаній на острові.

У липні 2015 року були відновлені дипломатичні відносини між Вашингтоном і Гаваною. У березні 2016 року президент США Барак Обама відвідав Кубу з офіційним візитом, ставши першим президентом в історії країни, що побував на острові, після Джона Калвіна Куліджа, який здійснив візит до Гавани у 1928 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі