Спецслужби США прослуховували майже 40 дипмісій

Поділитися
Спецслужби США прослуховували майже 40 дипмісій Спецслужби США прослуховували посольства 38 країн у Нью-Йорку і Вашингтоні © droidnews.ru
Прослуховування було організовано в місіях Євросоюзу, у посольствах Франції, Італії, Греції, Туреччини, Мексики, Південної Кореї і Японії.

Мішенями американських спецслужб стали щонайменше 38 посольств та місій різних країн у Нью-Йорку і Вашингтоні. Про це пише британська газета The Guardian, посилаючись на документи, надані колишнім співробітником ЦРУ і АНБ Едвардом Сноуденом.

У документі, датованому вереснем 2010 року, йдеться, зокрема, про організацію прослуховування в місіях Євросоюзу, у посольствах Франції, Італії і Греції (інші західноєвропейські країни у ньому не згадуються), а також Туреччини, Мексики, Південної Кореї і Японії.

У наданих Сноуденом матеріалах міститься також інформація про кодові слова, якими американські спецслужби називали операції щодо стеження за посольствами окремих країн, і розповідається про деякі технічні методи роботи. Спецслужби використовували прослуховуючі електронні пристрої, встановлені на комунікаційних кабелях у будівлях дипмісій.

Сноудену підказали "найнадійніший варіант": купити ushanka і жити на dacha

З документів незрозуміло, чи стосуються вони виключно діяльності Агентства національної безпеки США, або ж ця робота проводилася спільно з ФБР чи ЦРУ.

Перші матеріали про шпигунство американських спецслужб за представниками Євросоюзу у США, також отримані від Сноудена, були опубліковані 29 червня німецькою газетою Der Spiegel і викликали широкий громадський резонанс. 30 червня Єврокомісія в цілому, а також уряд Німеччини вимагали від влади США пояснень, на що Білий дім заявив, що буде обговорювати діяльність спецслужб тільки за дипломатичними каналами, не даючи публічних коментарів.

Нагадаємо, екс-співробітник технічних служб Агентства національної безпеки Едвард Сноуден передав пресі інформацію про те, що спецслужби США і Великобританії стежать за телефонними переговорами та електронним листуванням мільйонів громадян як цих двох, так і інших країн.

Завдяки Сноудену, стало відомо, що у США діє секретна програма PRISM, яка дозволяє Агентству національної безпеки збирати дані про користувачів інтернету і клієнтів великих американських стільникових операторів. Влада США на захист програми стверджувала, що використовує її тільки для запобігання терактам.

Після публікації викриттів Сноуден переховувався у Гонконзі, звідки прилетів до Москви. Влада США намагалася домогтися його екстрадиції від влади як Гонконгу, так і РФ, проте поки не домоглася успіху. !zn

Читайте також:

Українські спецслужби прослуховують громадян, якщо ті "викликають інтерес"

Після скандалу зі Сноуденом ЦРУ вирішило навчати своїх співробітників зберігати таємниці

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі