Сноуден не шкодує, що розкрив таємниці США п'ять років тому - The Guardian

Поділитися
Сноуден не шкодує, що розкрив таємниці США п'ять років тому - The Guardian Сноуден помітив зміни за останні п'ять років. © hungryshark.ru
На його думку, люди досі безпорадні і не змогли зупинити порушення їхньої приватності з боку урядів, але принаймні тепер вони знають про ці порушення.

Рівно п'ять років тому Едвард Сноуден оприлюднив найбільшу кількість цілком таємних документів в історії. США його розшукують. Він змушений жити у вигнанні в Росії. Але він не шкодує про свій вчинок і каже, що задоволений тим, що викриття масового державного стеження похитнуло уряди, розвідуправління і великі інтернет-компанії. Про це пише The Guardian, нагадуючи, що п'ять років тому було один з перших видань, які опублікували таємниці, викриті Сноуденом. Щоб відзначити цей день, британське видання взяло в нього коротке інтерв'ю телефоном, в якому він пригадав момент, коли його світ змінився назавжди. Він пішов спати в номер готелю в Гонконзі, а коли прокинувся, то зрозумів, що новини про те, що АНБ збирало дані з телефонів мільйонів американців на слуху вже кілька годин. Сноуден пригадав, що в цей момент усвідомив кінець його старого життя.

"Було страшно, але це було звіьнення. Було вінчуття завершення. Жодного шляху назад", - пригадав цей день п'ять років тому Сноуден.

Що ж відбулося за ці роки? Сноуден лишається одним з найбільш відомих втікачів у світі, він став персонажем оскароносного документального фільму, голівудського художнього фільму і ще десятка книг. Уряди США і Великої Британії на основі його викриттів були змушені постати перед судом за порушення законів про стеження. Нове законодавство було ухвалене у обох країнах. Інтернет-компанії, реагуючи на невдоволення користувачів через порушення приватності, зробили шифрування звичайним явищем. Сноуден, оцінюючи всі ці зміни, сказав, що деякі активісти в питанні захисту приватності лишилися розчаровані. Але він не розділяє це розчарування.

"Люди кажуть: нічого не змінилося. Досі відбувається масове спостереження. Але це не те, як варто вимірювати зміни. Озирніться на 2013 рік і подивіться на те, що сталося з тих часів. Все змінилося", - сказав він.

За його словами, найбільш важлива зміна - це поінформованість суспільства.

"Уряд і корпоративний сектор молилися на наше неуцтво. Але тепер ми знаємо. Люди тепер про все довідалися. Вони досі безпорадні і не можуть зупинити це, але ми намагаємося. Викриття зробило боротьбу більш рівною", - вважає Сноуден.

Він додав, що не шкодує про свій вчинок. І якби хотів безпеки, то "лишився б на Гаваях", де він проходив службу, будучи агентом АНБ.

Міністерство юстиції США порушило кримінальну справу стосовно Сноудена і видало попередній ордер на його арешт. Проти нього висунуто звинувачення у шпигунстві і крадіжці держвласності.

23 червня 2013 року Сноуден вилетів з Гонконгу, після того, як Вашингтон почав вимагати його видачі, посилаючись на угоди між країнами про видачу злочинців. З 26 червня 2013 року він перебуває в Росії. Москва не збирається видавати Сноудена США, заявляючи про відсутність відповідних домовленостей між країнами.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі