СНО-3 навряд чи будуть продовжувати – Болтон

Поділитися
СНО-3 навряд чи будуть продовжувати – Болтон Болтон вважає СНО-3 "недосконалим" © Wikimedia commons
Радник Трампа заявив, що договір, нібито, із самого початку був недосконалий – він не регулює питання скорочення тактичної ядерної зброї малої дальності та систем доправлення ядерних боєзарядів.

Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3), термін дії якого закінчується на початку 2021 року, продовжуватися не буде у силу своєї початкової недосконалості, заявив радник президента США з національної безпеки Джон Болтон, виступаючи на конференції у Вашингтоні, повідомляє "РБК".

"Він закінчується у лютому 2021 року і , хоча ніяких рішень не було прийнято, він навряд чи буде продовжений. Навіщо продовжувати недосконалу систему, щоб просто сказати, що у вас є договір?", – прокоментував Болтон питання СНО-3.

Радник Трампа заявив, що договір, нібито, із самого початку був недосконалий – він не регулює питання скорочення тактичної ядерної зброї малої дальності та систем доправлення ядерних боєзарядів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в адміністрації президента США ведуться консультації на тему перегляду договору між Сполученими Штатами і Росією про скорочення наступальних озброєнь СНО-3. Проти продовження СНО-3 виступає радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон. Він також підтримує вихід США зі ще однієї угоди з Росією – Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД).

Новий Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) набрав чинності 5 лютого 2011 року, змінивши попередній, термін дії якого сплив у 2009 році. Термін дії СНО-3 спливає у 2021 році.

Згідно з документом, Росія та США повинні були скоротити сумарну кількість ядерних боєзарядів на третину: міжконтинентальних балістичних ракет до 700, ядерних боєголовок до 1550 , розгорнутих і нерозгорнутих носіїв - до 800.

Сам договір лідери США та Росії підписали ще в квітні 2010 року на спільній зустрічі у Празі. Цьому передував цілий рік переговорів у межах спеціально створеної комісії. Згодом документ було ратифіковано Сенатом США, Державною Думою і Радою Федерації РФ. Крім цього, обидві сторони прийняли до договору низку застережень без юридично зобов'язуючого характеру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі