Слова Трампа про Україну не просто передвиборчі "ляпи" - CNN

Поділитися
Слова Трампа про Україну не просто передвиборчі "ляпи" - CNN Трамп не помиляється, коли коментує Україну, він дійсно не розуміє і нічого не знає про ситуацію. © Yahoo!News
Телеканал підкреслює, що існує велика різниця між простою обмовкою і фундаментальною відсутністю знань у республіканця.

Дональд Трамп дійсно змусив багатьох здивуватися, коли в неділю заявив, що Росія не збирається вторгатися в Україну.

"Путін не збирається в Україну, гаразд, щоб ви розуміли. Він не вторгнеться в Україну, ясно? Можете це десь позначити. Можете записати собі", - сказав він під час інтерв'ю на телеканалі ABC, а потім ще повторив російську пропаганду про те, що люди в Криму "хотіли", щоб їхній півострів анексувала Росія.

Усім, хто стежить за агресивними вчинками Москви в Криму і на Сході України, було тяжко повірити у те, що ці коментарі насправді прозвучали. Про це йдеться в статті Джуліана Зейлера на сайті американського телеканалу CNN.

Він нагадує, що справи головного Пола Манафорта – головного радника Трампа – в Україні викликають великі сумніви. І на тлі цього заяви самого кандидата-республіканця викликають ще більшу стурбованість, наскільки він розуміється на важливих подіях і речах, про які говорить. І чи дійсно для нього важливо вчитися чомусь.

Автор зауважує, що в пресі вже були опубліковані деякі індикатори того, що увага Трампа охоплює далеко не весь світ. Крім того, він не той, хто збирається розбиратися в проблемах. Багато експертів із зовнішньої політики стурбовані, що Трамп, який сам визнав, що не любить читати книжки, наважується робити гучні заяви про речі, в яких не розбирається. Експерт Council on Foreign Relations Макс Бут , який був радником трьох кандидатів-республіканців у президенти, розкритикував політичну силу, прокоментувавши: "Дуже тяжко сказати, коли точно Республіканська партія одягла на себе мантію "дурної партії"".

Звісно, деякі прихильники Трампа спишуть його коментарі на "ляпи", які цілком нормальне явище під час президентських кампаній і не обов'язково говорять, як кандидат буде поводитися в Білому домі.

Один з найбільш відомих "ляпів" на виборах у США стався 40 років тому під час телевізійних дебатів у жовтні 1976 року, в яких брали участь республіканець Джеральд Форд і демократ Джиммі Картер.

Під час кампанії Форду довелося відбиватися від критики його головного конкурента-республіканця Рональда Рейгана. Останній критикував його через політику "розрядки" у відносинах з СРСР. Працюючи з Держсекретарем Генрі Кессінджерем, Форд зміг провести низку кроків, які зменшили напругу у відносинах з Москвою. Але критики звинувачували його у закриванні очей на радянські репресії, в умовах яких східним європейцям доводиться жити.

Перед дебатами з Картером Форд підготувався дати жорстку відповідь на таку критику. Коли один з модераторів запитав, чи розрядка означає, що адміністрація змириться зі статус-кво, республіканець відповів, що "ніякого домінування СРСР в Східній Європі немає і не буде, доки адміністрація Форда працює".

Глядачі тоді не могли повірити тому, що вони почули. Макс Франкл перепитав: "Вибачте, що? Я правильно розумію, що ви, сер, сказали, що росіяни не використовують Східну Європу як свою сферу впливу і окупують більшість країн в регіоні, щоб утримати їх в зоні комунізму?". Але Форд не змінив свою відповідь.

Згодом під тиском радників він все ж вибачився, але багато експертів вірять, що цей "ляп" коштував йому посади президента США. В той сумнозвісний момент Форд насправді хотів сказати, що поляки, румуни і югославці певним чином зменшили вплив СРСР на їхні країни. І що вони не миряться з владою Москви, як і президент США не збирається з цим миритися. Однак невдало підібрані слова зіпсували все.

"Існує велика різниця між моментами, як цей, і великою кількістю випадків, коли Трамп демонстрував відсутність фундаментальних знань про події, які відбуваються у світі і про які він робив рішучі заяви, розмірковуючи, що було б правильно, а що ні", - йдеться в статті.

Автор зауважує, що виборці не можуть ігнорувати кричущі недоліки Трампа. Вони повинні натиснути на нього, щоб він показав, наскільки добре він розуміється на тому, що коментує, а також наскільки він готовий вчити все, що йому потрібно знати. Звісно, більшість президентів оточують себе розумними радниками. Але президент США сам ухвалює рішення. І він повинен бути спроможним зрозуміти, коли експерти дають йому погані поради.

Питанням лишається, як вчинять американські виборці. Це велика загадка. Коли Сара Палін продемонструвала величезну слабкість своїх політичних оцінок під час кількох інтерв'ю після її призначення кандидатом у віце-президенти США, це сильно нашкодило кандидату в президенти від республіканців Джону МакКейну.

Однак експерти сьогодні намагаються зрозуміти, наскільки велика частина електорату абсолютно байдужа до того, наскільки інтелектуальні і компетентні заяви роблять кандидати в президенти США.

Впродовж останніх днів кандидат в президенти від Республіканської партії Дональд Трамп зробив кілька скандальних коментарів щодо України. Спочатку він заявив, що розгляне визнання Криму територією російським у разі своєї перемоги. Згодом він навіть повторив вигадки російської пропаганди, що нібито більшість людей на півострові "хотіли приєднатися до Росії". Також він заявив, що Росія не нападе на Україну, хоча це вже сталося. Вчора Трамп спробував незграбно виправдатися за слова про ненапад Росії на Україну, але лише продемонстрував свою некомпетентність у міжнародній політиці.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі