Сирійські біженці знайшли шлях до Європи через Росію – WSJ

Поділитися
Сирійські біженці знайшли шлях до Європи через Росію – WSJ Шлях, який брати аль-Салім виконали з Сирії в Норвегію, виявився дешевше і швидше, ніж якщо б вони поїхали через Грецію чи Італію
Шлях сирійських біженців тривав три дні і обійшовся в 2,5 тисячі доларів.

Біженці з Сирії знайшли дешевий і швидкий спосіб дістатися до Європи через Росію, пише The Wall Street Journal у четвер, 3 вересня.

Сирієць Мохаммед аль-Салім повідомив, що доїхав до Осло за три дні і 2500 доларів. Він та його старший брат Алі отримали візи в Росію в Дамаску за 1200 і 550 доларів відповідно. Допомогли їм зібрати гроші на поїздку і забронювати готелі родичі і друзі.

Мохаммеда довелося вступити в російський вуз, щоб отримати студентську візу. До Мурманська з Москви вони доїхали на поїзді. Там співробітники Федеральної служби безпеки не повірили, що вони туристи, і спочатку змусили купити квитки назад у Москву. Дізнавшись, що Алі збирається їхати до Норвегії, співробітники ФСБ сказали, що з цим немає жодних проблем.

До кордону Росії і Норвегії Алі аль-Салім їхав на машині, витративши на це 150 доларів. Стільки ж він віддав за велосипед, на якому проїхав через прикордонний пункт.

У ФСБ відмовилися давати коментарі виданню, а з Федеральною міграційною службою зв'язатися не вдалося.

Шлях, який брати аль-Салім подолали з Сирії в Норвегію, виявився дешевше і швидше, ніж якщо б вони поїхали через Грецію чи Італію. На шлях у Північну Європу цим маршрутом, за даними видання, доводиться витрачати до 12 тисяч доларів, з яких 2500 доларів коштує тільки шлях з Туреччини на грецькі острови.

Із початку цього року Середземне море вже перетнули понад 240 тисяч осіб. Мігранти добираються до берегів Італії і Греції, а звідти перебираються в інші європейські країни. Найбільше біженців в ЄС приймає Німеччина. Днями німецька влада заявила, що в цьому році зможуть прийняти до 800 тисяч шукачів притулку.

Раніше єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос заявив, що з часів Другої світової війни світове співтовариство зіткнулося з важкою кризою біженців, і Європа зобов'язана внести свій внесок у його рішення.

У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі