Швеція згуртувалась проти можливої російської агресії - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Швеція згуртувалась проти можливої російської агресії - експерт Уряд Швеції провів кампанію з протидії російському втручанню © @news247.info
Москву давно дратує зближення нейтральної Швеції з НАТО.

Вибори в Швеції 9 вересня підтвердили загальну для Європи тенденцію посилення праворадикальних і популістських політичних сил, але шведам вдалося уникнути гіршого сценарію і не створити додаткових проблем для себе і решти Європи. Уряд країни зміцнив національну єдність перед можливим втручанням у вибори з боку Росії, пише в своїй статті для DT.UA Олексій Коваль.

Передвиборна боротьба була жорсткою, однак шведський уряд активно використовував електоральний період, щоб зміцнити національну єдність в умовах зростаючих геополітичних загроз для країни. Якщо сказати точніше - проти можливої зовнішньої агресії, пише автор. Твитнуть Поделиться

Коваль зазначає, що саме так шведські політики трактували можливе втручання у вибори з боку Росії. Москву давно дратує зближення нейтральної Швеції з НАТО.

"Швеція поставилася до можливих спроб зовнішнього впливу на суспільство досить серйозно. За спостереженнями експертів, її дії нагадували методи часів "холодної війни", однак вони були своєчасні і ефективні. Результати виборів це цілком продемонстрували", - йдеться в статті.

Раніше Швеція провела кампанію для нейтралізації російського впливу в кіберпросторі.

"За даними Шведського агентства оборонних досліджень, оприлюдненими в серпні нинішнього року, кількість активних акаунтів у соціальних мережах, які прямо підтримували Шведських демократів, пропагували праворадикальні погляди, містили антинатовську і антиєвропейську риторику або просто "розганяли" по мережі антимиграционную та фашистську ідеологію, збільшилася з 500 до 1200", - пише автор.

За останній рік Швеція підготувала понад 10 600 співробітників спеціальної task force, створеної при агентстві MSB, функції якого можна порівняти з відомством з питань цивільної оборони, а також по запобіганню надзвичайних ситуацій і соціальних конфліктів.

"За кілька років воно перетворилося на потужний інструмент протидії російському впливу в Швеції. Причому стимулом для розширення функцій MSB була саме агресія РФ в Україні", - вважає Коваль.

Перед цими виборами фахівці з кібербезпеки провели безліч семінарів з метою навчання протидії російським тролям або підконтрольним Кремлю агентам впливу.

MSB створила службу моніторингу, що працює цілодобово і без вихідних, яка моментально виявляла неправдиву або провокаційну інформацію в ЗМІ або соцмережах. "Гаряча лінія" MSB, встановлена з Facebook, Twitter і Google, дозволяла моментально блокувати або видаляти акаунти і сайти, що містять шкідливі матеріали.

Головний аналітик MSB вважає, що така робота дозволила мобілізувати шведів, незалежно від політичних уподобань, задля підвищення загального рівня занепокоєння можливими спробами Росії вплинути на вибори.

Олексій Коваль наголошує, що Україні напередодні чергових парламентських і президентських виборів варто уважно придивитися до шведського досвіду протидії зовнішньому втручанню і ухвалити стратегію мобілізації суспільства в боротьбі з російською агресією.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля для DT.UA "Швеція: бастіон європейського лібералізму встояв".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі