Швеція встановить на узбережжі Готланда протикорабельні ракетні комплекси - Times

Відео
Поділитися
Швеція встановить на узбережжі Готланда протикорабельні ракетні комплекси - Times Міністр оборони Швеції відвідав полігон, де проводилися випробування відновленого озброєння
Ракетні комплекси на острові слугуватимуть підвищенню безпеки і Швеції, і всього регіону, вважає експерт.

Зіткнувшись з новою агресією Росії, Швеція прийняла рішення "розконсервувати" ракетні установки часів Холодної війни, якы зберігаються в музеї, повідомляє видання The Times.

Ракетні пускові установки встановлять для оборони на передній лінії Балтійського моря. Швеція відправить на острів Готланд наземні установки Kustrobotbatteri 90. Пускова установка була побудована в 1987 році, розроблена для протикорабельного ракетного комплексу Saab Robotsystem 15 (RBS-15) – до того, як артилерія країни було виведено з експлуатації у 2000 році. Ракети RBS-15 запускаються з машин Scania, кілька з них на даний момент відкликані з музеїв.

"Ми проаналізували, чи зможемо ми знову поставити установки", - каже контр-адмірал Томас Енгевал. "Цілий ряд вантажівок збереглися. Ми взяли компоненти з існуючих ракетних катерів і кораблів, які мають подібні ракетні системи", – додав він.

Міністр оборони Швеції Петер Хультквист вже відвідав полігон, де проводилися випробування відновленого озброєння.

На думку аналітика політики безпеки Шведського агентства оборонних досліджень Майка Виннерстига, рішення носить національний характер, але разом із тим є внеском Швеції в міжнародний оборонний потенціал у Балтійському морі на тлі анексії Росією українського Криму і вторгнення в Україну.

Читайте також: Винищувачі НАТО двічі піднімалися на перехоплення російської авіації в небі над Балтикою
"Я не думаю, що Швеція є основною метою Росії. Але ми будемо залучені в будь-який пов'язаний з країнами ЄС конфлікт у районі Балтійського моря", - підкреслив аналітик.

Нагадаємо, 21 листопада у Польщі стартували навчання північно-східного корпусу НАТО. Раніше Польща погодилася взяти участь у програмі спільної присутності військ НАТО в країнах на східному фланзі Альянсу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі