Шойгу анонсував будівництво Росією нових військових баз на Курилах і в Арктиці

Поділитися
Шойгу анонсував будівництво Росією нових військових баз на Курилах і в Арктиці Через територіальну суперечку Росія і Японія досі не підписали офіційний мирний договір за підсумками Другої світової війни © http://sakhalin-znak.ru/
Росія також завершує створення військової бази на арктичному острові Котельний, що входить в Новосибірські острови.

Росія планує побудувати військову базу на Курилах - групи островів у Тихому океані, захоплених Радянським Союзом у Японії наприкінці Другої світової війни, про відповідні плани повідомив у четвер, 22 жовтня, міністр оборони РФ Сергій Шойгу.

Такі дії, як зазначає агентство Reuters, тільки погіршать і без того непрості відносини Москви з урядом в Токіо, який наполягає на повернення південних Курил, в Японії їх називають північними територіями. Через цю територіальну суперечку Росія і Японія досі не підписали офіційний мирний договір за підсумками Другої світової війни.

Шойгу також повідомив, що Росія завершує створення військової бази на арктичному острові Котельний, що входить в Новосибірські острови. "Ми ні від кого не приховуємо - ми фактично завершили створення бази на Новосибірських островах, на острові Котельному. Це така велика база, якої не було в радянський час, це сучасна споруда, з усім необхідним для обладнання тих рубежів", - сказав він.

За його словами, база трохи меншого розміру буде розгорнута на острові Врангеля. Інші бази будуть розміщені на мисі Шмідта і на східному узбережжі Чукотки. Шойгу підкреслив, що створення арктичної угруповання військ РФ завершиться до 2018 року.

У серпні Японія відклала візит глави МЗС в Росію через поїздку Медведєва на Курили. Раніше

російський прем'єр Дмитро Медведєв у ході робочої поїздки по Далекому Сходу прибув у суботу на Курильські острови.

Як пише у DT.UA Олексій Їжак у статті "Японське єдиноборство", запланований на останню декаду серпня японо-російський діалог з проблеми Південних Курил обіцяв бути динамічним. З осені минулого року йде напружене дипломатичне спілкування, яке має зробити можливим візит до Японії президента Росії Володимира Путіна. Сторони вкотре намагаються знайти вирішення територіального спору і вийти на підписання мирного договору.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі