Сеул опинився "між молотом та ковадлом" в наростаючому конфлікті між США та Китаєм – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Сеул опинився "між молотом та ковадлом" в наростаючому конфлікті між США та Китаєм – експерт Протистояння США та Китаю ставить під удар інтереси Сеулу © travelask.ru
Довгі роки Сеулу вдавалося зберігати "правильний баланс" у відносинах між Пекіном та Вашингтоном.

У результаті стратегічного протистояння між Вашингтоном та Пекіном може постраждати Південна Корея, оскільки задля забезпечення своїх національних інтересів Сеул традиційно змушений підтримувати баланс у відносинах між обома країнами.

Про це у своїй статті для DT.UA пише аналітик Інституту суспільно-економічних досліджень Юлія Курнишова. Автор вказує, що територія Південної Кореї є очевидною мішенню для можливого ракетного удару КНДР, а в разі колапсу північнокорейського режиму основна маса біженців буде прямувати саме до Південної Кореї.

"Сеул опиняється між молотом та ковадлом і в наростаючому протистоянні між США і КНР: Китай - його головний торговий партнер, а США - основний військово-політичний союзник. Довгі роки Сеулу вдавалося зберігати "правильний баланс" між двома головними партнерами, але для цього необхідна не тільки відповідна міжнародна кон'юнктура, але і стійка внутрішньополітична система", – йдеться в статті.

Аналітик зазначає, що політична ситуація Республіки Корея демонструє нестабільність: до недавнього імпічменту президента Пак Кин Хе слід додати фактичний розкол всередині країни із-за політики національної безпеки.

"Консерватори виступають за зміцнення альянсу з США і більш жорстку позицію Сеула щодо Північної Кореї. Ліберальні сили хочуть підтримувати дружні відносини з Китаєм і вважають, що непохитна політика щодо північнокорейського режиму довела свою неспроможність, бо не змогла стримати його ядерні амбіції", – вказує автор.

За її словами, незалежно від того, хто стане новим президентом країни і як буде виглядати нова коаліція, певні завдання її зовнішньої політики є безальтернативним. Серед таких завдань – зміцнення співробітництва з Вашингтоном у сфері безпеки, нормалізація відносин з Китаєм і більш активна позиція у стосунках з Пхеньяном.

"Від того, як Сеулу вдасться розібратися в хитросплетіннях цих пріоритетів, наскільки вдасться зберегти баланс між ними, залежать і перспективи південнокорейської політики, і сценарій, за яким будуть розвиватися американо-китайські відносини", – підсумовує Курнышова.

Нагадаємо, 12 лютого КНДР заявила про успішне випробування балістичної ракети в Японському морі. У Пхеньяні стверджують, що таким чином була успішно протестована можливість оснащення снаряда ядерною боєголовкою і здатність його ухилення від перехоплення.
Запуск ракети одноголосно засудила Рада Безпеки ООН, пригрозивши Пхеньяну "серйозними заходами".
Детальніше про політику Вашингтона щодо Китаю та Північної Кореї читайте в статті Юлії Курнишової"Північнокорейський" тест "для великих держав" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі