Сербія вийшла з переговорів щодо поліпшення відносин із Косово через вбивство Олівера Івановича

Поділитися
Сербія вийшла з переговорів щодо поліпшення відносин із Косово через вбивство Олівера Івановича Вбивство Івановича стало для відносин Сербії і Косово "пострілом у Сараєво" © Википедия
Вбивство лідера косовських сербів Сербія назвала "терактом" і спробою дестабілізувати ситуацію в Косові.

Сербія назвала вбивство лідера косовських сербів Олівера Івановича "терористичним актом" і вийшла з переговорів щодо поліпшення відносин із Косово у Брюсселі, повідомляє EUobserver.

"Вбивство Олівера Івановича – це терористичний акт, спрямований на дестабілізацію ситуації у Косові, і напад на сербів. Ми припиняємо переговори", - повідомила сербська делегація у вівторок, 16 січня, перед поверненням із Брюсселя до Белграду.

При цьому президент Сербії Олександр Вучич заявив про те, що вбивство лідера громадського руху "Свобода, демократія, правда" повинно бути розкрито.

"Злочинці будуть впіймані, і якщо вони (влада Косова – ред.) не зроблять цього, ми зробимо", - підкреслив він.

Тим часом прем'єр-міністр Косово Рамуш Харадінай наголосив на тому, що "Косово залишається прихильником ідеї створення безпечної для громадян держави".

Переговори у Брюсселі мали тривати три дні. Джерело журналістів в Євросоюзі заявило про те, що поки що зарано говорити про те, коли саме вони можуть бути відновлені.

Читайте також: У Боснії і Герцеговині виступили за визнання Косово, Сербія проти

Нагадаємо, напередодні в місті Косовська-Мітровиця застрелили 64-річного лідера громадського руху "Свобода, демократія, правда" Олівера Івановича. Медикам не вдалося врятувати смертельно пораненого Івановича. Вбивці випустили у політика п'ять куль.

Косово - це колишня сербська провінція, близько двох мільйонів жителів якої, у переважній більшості, є етнічними албанцями. Це одна з найбідніших країн Європи. Вона оголосила про свою незалежність від Сербії у 2008 році. Більш ніж 110 країн визнали незалежність цієї країни, крім Росії і Сербії. П'ять членів ЄС - Греція, Іспанія, Кіпр, Словаччина і Румунія також відмовляються визнати незалежність Косово.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі