Сенатори-демократи звернулися до Пентагону через військову допомогу Україні

Поділитися
Сенатори-демократи звернулися до Пентагону через військову допомогу Україні Сенатори мають намір притягти Пентагон до відповідальності © dw.com
Представники Демократичної партії вимагають відповіді від міністра оборони США – Еспер повинен обґрунтувати те, що Україна все ще не отримала всієї обіцяної військової допомоги.

Сенатори США від Демократичної партії Річард Дурбін, Патрік Ліхі, Джек Рід та Роберт Менендез звернулися з офіційним листом на адресу міністра оборони США Марка Еспера з приводу надання військової допомоги Україні, повідомляє 19 листопада "Радіо Свобода".

Демократи вимагають від міністра пояснень з приводу того, чому Київ все ще не отримав у повному обсязі всієї допомоги, призначеної США Україні у цьому році – в рамках проекту "Ініціатива допомоги з безпеки Україні" Пентагон повинен був передати Україні допомоги на 250 млн доларів.

"Прискорення надання критично важливої допомоги, яку Конгрес виділив, щоб поліпшити безпеку в Україні, важливо для того, щоб продемонструвати нашу відданість Україні під час цього хаотичного, недисциплінованого підходу, який наша Адміністрація вибрала щодо нашого важливого партнера і який викликає глибоке занепокоєння", – сказано у листі.

Демократи також пишуть, що після заморозки військової допомоги, між липнем та жовтнем, від агресивних дій проросійських бойовиків і російських військ загинуло не менше 25 військових української армії і вимагають від Пентагону прискорити відправку наміченої на 2019 рік військової допомоги.

"Це прямо суперечить фальшивим заявам, які робили особи за межами Міністерства оборони, що блокування військової допомоги Україні не мало практичних наслідків", – зазначають сенатори.

Читайте також: У Конгресі вперше допитають посадовця, який на власні вуха чув розмову Зеленського і Трампа

Нагадаємо, в п'ятницю, 15 листопада, публічні свідчення давали колишній посол США в Україні Марі Йованович, а наступного тижня повинні виступити наступні свідки: помічник віце-президента Майка Пенси Дженніфер Вільямс; підполковник Олександр Віндман, який очолює департамент у справах Європи у Раді національної безпеки; колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер; співробітник Ради національної безпеки Тім Моррісон; посол США в Євросоюзі Гордон Сондланд; заступник помічника міністра оборони у справах Росії, України та Євразії Лора Купер; заступник держсекретаря з політичних питань Девід Гейл і старший директор Ради національної безпеки у справах Європи і Росії Фіона Хілл.

Лідер більшості в Сенаті республіканець Мітч Макконнелл запропонував у середу, 13 листопада, що Верхня палата Конгресу США не припинить судовий процес щодо імпічменту президента Сполучених Штатів Дональда Трампа.

"Правила імпічменту дуже зрозумілі, коли справа доходить до суду. Я вважаю, що ми повинні дати людям можливість порушити справу, у Палати представників будуть доповідачі, а президента, без сумніву, також будуть представляти юристи", - сказав Макконнелл.

13 листопада, в нижній палаті Конгресу США почалися публічні слухання у справі про імпічмент. Першими свідчення давали тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, який курирує адміністративну політику в блоці східноєвропейських країн, включаючи Україну.

Докладніше читайте в статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі