Сенат відхилив залучення Болтона і інших свідків по справі про імпічмент Трампа

Поділитися
Сенат відхилив залучення Болтона і інших свідків по справі про імпічмент Трампа Рішення щодо імпічменту не означає завершення цієї історії © president.gov.ua
Трамп заперечує все, що висловив про нього і Зеленського у своєму рукопису Болтон.

В Сенаті США відбулося голосування, яке з мінімальною різницею (51 проти 49) відхилило залучення нових свідків у справі про імпічмент. Це означає, що, зокрема, колишній радник Трампа Болтон, який викликав небувалий ажіотаж, не буде викликаний для дачі свідчень.

Демократи вказали на засмучення щодо того, що серед республіканців не знайшлося людей, крім кількох осіб, які б були зацікавлені у пошуку істини, оскільки з кожним днем з'являються все нові подробиці з рукопису Болтона.

Голосування пройшло на тлі чергової публікації в The New York Times інформації з посиланням на неопублікований рукопис книги Джона Болтона, в якій він доповнює свої попередні висловлювання.

Як пише в п'ятницю, 1 лютого, The New York Times, з посиланням на неопублікований рукопис книги Болтона, Трамп наказав колишньому раднику з національної безпеки Джону Болтону допомогти в кампанії по наданню тиску на Україну для отримання компрометуючої інформації. Болтон написав, що Трамп дав йому інструкції в травні. У розмові також взяли участь виконуючий обов'язки керівника апарату Білого дому Мік Малвані, адвокат Трампа Руді Джуліані і адвокат Білого дому Пет Чиполлоне.

За інформацією видання, Трамп сказав Болтону зателефонувати Володимиру Зеленському, який нещодавно виграв вибори президента України, щоб переконатися, що Зеленський зустрінеться з Джуліані, який планував поїздку в Україну, щоб обговорити розслідування, які були потрібні президенту.

В заяві після публікації цієї статті Трамп спростував обговорення, яке описав Болтон.

"Я ніколи не доручав Джону Болтону призначити зустріч з Руді Джуліані, одним з найвидатніших борців з корупцією в Америці і, безумовно, найкращим мером в історії Нью-Йорка, щоб зустрітися з президентом Зеленським", - заявив Трамп. "Та зустріч ніколи не твідбувалася", - написав Трамп.

Сенатори Республіканської партії заявили, що в середу відбудеться угода з виправдувального голосування. Угода може дозволити отримати чотири або п'ять голосів за поправки Демократичної партії. Надання аргументів обох сторін завершиться в понеділок.

Голосування в Сенаті показало, що у республіканців вийшло, щоб колишній радник Трампа Болтон не зміг свідчити в Сенаті з питання імпічменту президента США, В іншому випадку його свідчення можуть стати вагомим аргументом на користь імпічменту.

На це вказують відомості, які Болтон включив в поки ще неопубліковану свою книгу, в якій згадується і момент, пов'язаний з Україною. Зокрема, в чернетках, які Болтон поширив в близькому оточенні, йдеться про те, що Трамп хотів заморожувати військову допомогу Україні до того часу, поки офіційні особи там не допоможуть розслідувати справи демократів, включаючи Байдена, повідомляє

The New York Times минулого тижня.

У книзі викладені і "теорія змови" проти України, і невдоволення Трампа послом Йованович, і нюанси розмови Трампа з Зеленським влітку 2019 року.

Раніше повідомлялося про те, що процес імпічменту може закінчитися вже завтра, 31 січня, без виклику свідків. Для остаточного імпічменту Трампа і його виселення з офісу необхідно дві третини голосів сенаторів, яких всього налічується 100 осіб. У республіканців більшість у Сенаті – 53 місця, і поки ніхто з республіканців верхньої палати публічно не висловлювався на користь обвинувального вироку.

Трампу пред'явили звинувачення у зловживанні владою і перешкоджанні роботи Конгресу.

Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства. Інформатор запідозрив Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президент США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Хари "Імпічмент Трампа: фінішна пряма".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Хари "Імпічмент Трампа: фінішна пряма".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі