Сенат США затвердив санкції проти "Північного потоку-2"

Поділитися
Сенат США затвердив санкції проти "Північного потоку-2" Санкції затвердили обидві палати американського Конгресу © sputnik.az
Санкції поширюються на компанії, що причетні до прокладання газопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік".

Сенат США схвалив проект оборонного бюджету з положеннями про санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2". Відповідне рішення у вівторок, 17 грудня, підтримали 86 сенаторів, вісім членів верхньої палати Конгресу голосували проти, передає "Європейська правда".

Минулого тижня військовий бюджет затвердила Палата Представників, тепер його має підписати президент Дональд Трамп.

Законопроект передбачає запровадження санкцій проти компаній, причетних до будівництва "Північного потоку-2" і "Турецького потоку".

Затверджений документ передбачає, що санкції діятимуть також у разі, якщо ці трубопроводи змінять назву або будуть замінені іншими.

Санкції накладаються на:

1) судна, які займаються прокладанням труб на глибині 100 футів нижче рівня моря

2) іноземних осіб, які свідомо продавали, здавали в оренду або надавали ці судна для будівництва такого проекту або сприяли оманливим або складеним операцій для надання цих судів для будівництва згаданих газопроводів.

Серед обмежень, накладених даним рішенням:

1) заборона видачі американських віз та анулювання діючих віз для співробітників або співвласників компаній, що потрапили під санкції

2) заморожування майна і активів таких осіб на території США.

Рішення, прийняте Палатою представників, має пройти затвердження в Сенаті; очікується, що це відбудеться вже на початку наступного тижня. Далі його має підписати президент.

Не пізніше 60 днів з дня набрання чинності даного закону держсекретар і Держказначейство спільно подають комітетам конгресу звіт, який визначає організацію та осіб, які підпадають під такі санкції. У компаній, залучених до будівництва трубопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік", буде 30 днів після вступу закону в силу, щоб припинити діяльність, пов'язану з будівництвом трубопроводів, щоб уникнути накладення санкцій.

Незважаючи на те, що дане санкційне рішення стосується тільки кораблів, в Нафтогазі вважають, що воно завдасть серйозного удару по трубопроводах, оскільки Росія сама не має відповідної техніки і змушена користуватися послугами іноземних судновласників.

Морський газопровід "Північний потік-2" потужністю 55 млрд куб. м на рік повинен пройти від компресорної станції "Слов'янська" в Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Докладніше читайте в матеріалі експертів Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайла Гончара, Оксани Іщук, Віталія Мартинюка та Ігоря Стукаленко "Нормандська перегазовка по-кремлівськи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі